Sağlıklı Yaşam

1 Ayda 10 Kilo Nasıl Verilir? İşte Detaylar…

Kolay bir şekilde aldığımız kiloları, kolay bir şekilde veremiyoruz. Hızlı kilo vermek herkes tarafından istenilen bir durum olsa da herkes gerçekleştirememektedir. Biz bugün sizlere 1 Ayda 10 Kilo Nasıl Verilir? konusunda bilgi vermek istiyoruz. 

Hızlı kilo vermek hemen herkesin istediği fakat gerçekleştiremediği bir durumdur. Düzensiz beslenme, düzensiz uyku uyuma veya hayatımızda yaşadığımız diğer durumlardan dolayı bazı zamanlarda fazlasınca kilo alabiliriz. Aldığımız kiloları vermek için de bir hayli çaba göstersek de kolay bir şekilde kilo veremeyiz. Biz bugün sizlere 1 Ayda 10 ilo nasıl verilir? sorunuzun cevabını vermek istiyoruz.

Diyetisyenler tarafından yapılan açıklamaları incelediğimizde, yavaş ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenin doğru olduğu söylense de hemen hepimiz bu kadar süre sabredemeyerek uzun vadede aldığımız kiloları, kısa vadede vermek istiyoruz. Bize göre en iyi kilo verme yöntemi aslında diyetisyen kontrolünde ve spor yaparak kilo verme olsa da çoğu kişi bilinçsiz bir şekilde hızlı kilo vermeyi istiyor. Hem diyetisyene gitmeden hem de bilinçli bir şekilde kilo vermek istiyorsanız; okumaya devam edin.

1 Ayda 10 Kilo Vermek İçin Kahvaltıyı İhmal Etmeyin!

1 Ayda 10 Kilo Vermek mi? size hayal gibi gelse de biz bu hayalinizi gerçekleştirmek istiyoruz. Kilo vermek demek yemek yememek anlamına kesinlikle gelmiyor. Her ne diyeti yaparsanız yapın kahvaltıyı kesinlikle atlamamalısınız. Şuanda olduğunuz kiloyu korumak ya da aldığınız kiloyu kısa sürede vermek istiyorsanız eğer mutlaka ama mutlaka kahvaltı yapmanız gerekiyor. Kahvaltı yaptığınızda kilo almayacak, aksine kilo verebileceksiniz.

1 Ayda 10 Kilo Verme
1 Ayda 10 Kilo Verme

Ara Öğünü Atlamayın!

Aç kalarak belki bir gün ya da iki gün formunuzu koruduğunuzu düşünüp, olduğunuz kilodan bir kaç kilo aşağısına düşebilirsiniz. Fakat bu süre zarfında direncinizin de düştüğüne şahit olacaksınız. Eğer kilo vermeye karar verdiyseniz ve diyet yapıyorsanız mutlaka ara öğün tüketmeniz gerekiyor. Ara öğünde diyetisyenler tarafından genellikle meyve yenmesi önerilmektedir. Yediğiniz meyvenin Glisemi indeksi yüksek olduğu takdirde, yediğiniz meyve bile sizi zayıflatacaktır. Yani muz veya incir gibi meyveleri tüketmek yerine elma, kayısı, çilek, mandalina gibi meyveleri tükettiğinizde kan şekeriniz düzenlenecektir.

Lifli Gıdalara Önem Verin

Ne kadar yemek yerseniz yeyin bazı durumlarda kendinizi hep aç hissedebilirsiniz. Böyle durumlarda lifli gıdalar tüketerek uzun süre tokluk hissine sahip olabilirsiniz. 1 haftada kilo vermek için öğünlerinize mutlaka lifli gıdalar eklemeniz gerekiyor. Lifli gıdalar sayesinde kendinizi daha uzun süre tok hissedecek ve daha kısa sürede zayıflayabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu