Hobi & Eğlence

2020 Yılında En Çok İndirilen 10 Mobil Oyun

2020 yılı, herkesin evde olduğu ve mobil oyun, bilgisayar oyunu, kitap vb. eğlence araçlarının çokça tüketildiği bir yıl oldu. Herkesin evde olması mobil oyunların indirme sayılarında inanılmaz artışların yaşanmasını sağladı. İşte  2020 yılında en çok indirilen mobil oyunlar;

En Çok İndirilen Mobil Oyunlar

2020 yılında indirme sayıları oldukça arttığı için listenin 10. sırasındaki oyun bile 138 milyon gibi bir indirme sayısına ulaşmıştır.

Brain Test – 138 Milyon

Brain Test, Unico Studio tarafından geliştirilmiştir. Oyun bölümlerden oluşmaktadır. Her bölümde verilen farklı bilmeceleri çözmeniz gerekmektedir. Eğer bu tarz zekâ oyunlarından hoşlanıyorsanız kesinlikle tavsiyemizdir.

Join Clash 3D – 149 Milyon

Arcade türünde bir oyun olan Join Clash 3D, Supersonic Studios LTD tarafından geliştirilmiştir. Oyundaki amaç her bölüm kazandığınız paralarla daha büyük kalabalık toplayarak karşınızdaki rakipleri alt etmektir.

Tiles Hop: EDM Rush! – 151 Milyon

AMANOTES PTE LTD tarafından geliştirilen Tiles Hop, oyun içinde yer alan müziklerin ritmine göre ayarlanmış bölümlerden oluşmaktadır. Kendi şarkılarınızı da yükleyebileceğiniz bu oyunda, amacınız ritme göre oluşturulmuş kare plakalara kaçırmadan basmanızdır.

mobil-oyun
Mobil Oyun

Hunter Assassin – 155 Milyon

Aksiyon türünde olan Hunter Assassin oyununda bir suikastçiyi kontrol ediyoruz. Amacımız her bölümde yer alan hedeflere yakalanmadan bitirmektir.

Roblox – 158 Milyon

Bilgisayarda da adını sıkça duyduğumuz Roblox, mobilde de benzer bir başarıya sahip. Muazzam bir yaratıcılık içeren bu oyunda, kullanıcıların yaptığı milyonlarca bölümden istediğinizi oynayabilirsiniz.

Gardenscapes – 171 Milyon

Playrix tarafından geliştirilen Gardenscapes oyununda amaç, oyun içinde yer alan mini oyunlar sonucunda aldığınız paralarla bahçenizi yenilemektir. Bahçe yenilemek istemiyorsanız aynı yapımcı tarafından geliştirilen aynı tarzda birkaç oyun daha bulunmaktadır.

PUBG Mobile – 175 Milyon

Bu oyunu bilgisayardan duymuş olmanız oldukça muhtemeldir. Tencent Games tarafından geliştirilen PUBG Mobile, en çok oynanan mobil battle royale oyunlarından biridir.

Garena Free Fire – 218 Milyon

En çok indirilen battle royale mobil oyunu ise Free Fire’dır. Klasik battle royale mantığında olan bu oyunu denemediyseniz tavsiye ediyoruz.

Subway Surfers – 227 Milyon

Yılların eskitemediği bir oyun olan Subway Surfers, 2020 yılında hala listenin 2. Sırasında yer almaktadır. Bilmeyenler için oyundaki amacınız peşinizden koşan bekçi ve köpeğinden kaçmak.

Among Us – 264 Milyon

Ve işte yılın en çok indirilen mobil oyunu. 2020 yılında hem bilgisayarda hem de mobilde patlama yaşayan Among Us, Innersloth LLC tarafından geliştirilmiştir. Hala oynamayanlar için katil kim tarzı bir oyun olan Among Us’ı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu