Güzellik ve Bakım

2021 Dövme Trendleri ve En Çok Yaptırılan Dövmeler

Vücudumuza yaptıracağımız dövmeler sayesinde görünümümüzü daha estetik hale getirebilir, vücudumuza anısı olan bir yazıyı veya bir şekli dövme olarak yaptırabiliriz. Her geçen yıl değişen ve sürekli gelişen dövme sektöründe 2021 yılının dövme trendleri ve en çok yaptırılan dövmeleri arasında minimal tasarımlar yer alıyor. Peki, 2021’in trendi minimal dövme tasarımlarına hangi dövme modelleri örnek verilebilir?

Minimal Dövme Modelleri

2021 yılında dövme severler ve yeni dövme yaptıracak insanların en çok tercih ettiği ve yaptırmak istediği model olarak minimal tasarımların öne çıktığı görülmekte. Geçmiş yıllara baktığımız zaman daha büyük ve daha yoğun renklerde dövmeler tercih ediliyorken günümüzde insanlar daha küçük ve hikayesi olan dövmelerden yana tercihini yapıyor. Yani minimal tasarım dövmeler insanlara daha ilgi çekici geliyor.

minimal dövme modelleri
minimal dövme modelleri
minimal dövme modelleri
minimal dövme modelleri

Dövme Yaptırmak Can Acıtır Mı?

Ünlü moda tasarımcısı ve dövme sanatçısı olan Naderali dövmenin vücuda verdiği zarar ve acı hakkında birkaç bilgi vermiş. İlk kez dövme yaptıracaklara bol bol tavsiye verdiği bilgi yazısının içerisinde dövmenin vücuda vermiş olduğu acı hakkında şu sözleri söylüyor; ‘’Dövme vücudun her bir yerine doğru orantıda ve sabit bir şekilde acı vermez. Yani boynunuza yaptıracağınız dövmenin acısı ile kolunuza yaptıracağınız dövmenin acısı farklıdır. Aynı zamanda her dövmede canınız yanacak diye bir şey yok. Acıyı seviyorsanız ve acı eşiğiniz yüksek ise yaptıracağınız dövme sizin canınızı hiç acıtmayacaktır. Fakat genel olarak ele, yüze, göğüse ve avuç içerisine yaptırılan dövmelerin diğer vücut bölgelerine göre daha fazla can acıttığı bilinmektedir. Bu bölgelerde dövme yaptırırken daha fazla acı hissediyorsunuz. İlk kez bir dövme yaptıracaksanız bu bölgelere yaptırmak yerine kolunuza yaptırmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle hem dövmey yaptırmaya alışmış olursunuz hem de acı hissetmezsiniz.’’ Diyor.

Minimal dövme modelleri dahil diğer birçok dövme modeli için her zaman profesyonel bir tasarımcı ile çalışmanız gerekiyor. Dövmenin profesyonel ve kaliteli bir şekilde yapılmasını istiyorsanız dövme seçiminden önce her zaman ilk olarak dövmeyi tasarlayacak, yapacak olan kişinin ne kadar profesyonel çalışma sunduğu ile ilgilenilmelidir. Aksi taktirde dediğimiz gibi istenmeyen sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu