Hayata Dair

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? En Kolay Teknikler

astral seyahat
Astral Seyahat

Astral seyahat nedir? Astral seyahat nasıl yapılır? En kolay astral seyahat teknikleri nelerdir? Tehlikeli midir? Herkesin merak ettiği bir o kadar da garipsediği astral seyahat ile ilgili bir takım bilgiyi deneyimlediğimiz kadarıyla sizlere açıklamaya çalışacağız.

Sıkça gündeme gelen ve hala sırları çözülememiş bu deneyimi nasıl yaşayabilirim diyorsanız eğer anlatacağımız şekilde uygulamanızı öneririz. En kolay astral seyahat tekniklerini makalemizde bulabilirsiniz. Bilmek lazım ki bu iş yüksek konsantrasyon gerektirir. Konsantrasyon olmadan astral seyahat yapmak imkansızdır.

Astral Seyahat Nedir?

Kişinin dış dünyayla olan bağlantısını bir nevi kesip ruhsal olarak bir yolculuğa çıkmasıdır. Yani ruh ve beden bağını koparmadan çıktığı yolculuktur. Kısacası beden dışı yolculukta diyebiliriz. Yapılan bu seyahat ile kişi, istediği an istediği yere gitmek gibi bir özelliğe sahip olmaktadır. Yalnız bunu yapmak pekte kolay değildir. Hatta yeterince çalışma yapmadan imkansızda diyebiliriz ama doğru teknikle ve yeterli çalışmayla isteyen herkes astral seyahat yapabilir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Geldik esas konuya… Astral seyahat yapmak anlatılanlara bakarak çok kolay gibi görünsede aslında durum hiçte öyle değildir. Bu işin kendine has bir takım teknikleri ve gereklilikleri vardır. Bu gereklilikleri yerine getirmeden çok çalışsanız bile başarmanız zor olacaktır. O yüzden usulüne göre denemeniz sizi kısa yoldan, fazla uğraştırmadan başarıya ulaştıracaktır.

Astral seyahati denemeye karar verdiğinizde ilk olarak yapmanız gereken kendinize sakin bir mekan bulmak olsun ve hiç kimsenin sizi rahatsız etmeyeceğinden emin olun. Gerekirse cep telefonunuzu kapatın veya sessize alıp sizden uzak bir odaya koyun. Bulunduğunuz yerde hiçbir şekilde açık ya da kapalı elektronik eşyanında olmamasına özen gösterin.

Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir?

astral seyahat teknikleri
Astral Seyahat Teknikleri
Uygulamaya gelince en başta korunma dualarını (Ayetel Kürsi, Felak, Nas gibi) mutlaka okuyun çünkü çıkacağınız seyahatte sizi nelerin beklediğini bilemezsiniz. Diğer varlıklarla karşılaşmamanız için karşılaşsanız bile size zarar vermemeleri için bunu yapmak faydanıza olacaktır. Kendinizi güvene aldıktan sonra yere veya yatağınıza sırt üstü uzanın. Soğuksa eğer üzerinize ince bir battaniye ya da örtü alabilirsiniz önemli olan konsantrasyonun bozulmaması. Tabi üzerinize aldığınız örtüyü kafanıza kadar çekmemeniz kaydıyla. Yoksa çalışmayı yapmadan uyursunuz ve tüm emekleriniz boşa gider. Sonrasında ellerinizi iki yana düz olacak şekilde uzatın. Gözlerinizi yavaşça kapatıp kendinizi o simsiyah boşluğa bırakın ve gitmek istediğiniz yeri kafanızdan defalarca geçirin. Oranın nasıl bir yer olduğunu gözünüzde canlandırın. Ufak ufak yerinizden kalktığınızı zihninizde canlandırın ve o siyah boşluk artık sizin için bir uzay boşluğuna dönüşsün. Yavaşça yükselin… Eğer uygulamayı sonuna kadar doğru yaptıysanız bu esnada kendinizi yeşil, beyaz yıldızların arasında gökyüzünde bulmanız an meselesidir. Boşlukta süzülürken acele edin ve bir an önce gitmek istediğiniz yerde bulun kendinizi. Zihninizde canlandırdığınız yere gidin. Gittiğinizde gezin, inceleyin hatta dokunun… Hayal meyalde olsa gittiğiniz mekanı iyice görün. Uyandığınızda yani astral seyahatten döndüğünüzde başardığınızı görecek ve bu duruma çok şaşırıp sevineceksiniz. Bazen bilerek bazende bilmeyerek çoğu kişi astral seyahat yapar zaten. Önemli olan bu seyahatin bilincinde olarak geliştirip, yön verebilmektir.

Bir diğeri ise telekinezi denen düşünceleri etkileme, zihinlere müdahale etme yöntemidir. Bu yöntemle istediğiniz birinin düşüncelerini etkileyebilir, onların rüyalarına girebilirsiniz. Aslında bakarsak hepsi zihinde biten olaylardır yani  aynı mantıktır. Zihninizi geliştirirseniz eğer yapamayacağınız bir şey olmadığını görürsünüz.

Astral Seyahat Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Korunma işleminin atlanmaması çok önemlidir. Kişi kendini tehlikeye atmadan seyahate çıkmadan bu işlemi yaparsa çok iyi olur. Gitmek istediği yeri seyahate başlamadan önce kafasında planlamalıdır. İşin başı yüksek konsantrasyon gerektirdiği için kişiyi rahatsız edip dikkatini dağıtacak her türlü şeyi kendinden uzaklaştırması lazım. Özellikle de elektronik cihazlar bu konuda çok etkin rol oynarlar olabildiğince bu tür şeylerden uzak kalmak gerekir. Beyninizi meşgul eden tüm düşüncelerden arındırın. Saf bir düşünce ve konsantrasyon ile girin bu yola.

Astral Seyahat Tehlikeli Midir?

Hayır tehlikeli değildir. İnternette bilgisi olmayan birçok kişinin bu konuya el attığını varsayarsak insanların gözünü korkutmaktan başka bir şey yaptıkları yoktur. Astral seyahatin tehlikeli olmadığını anlamak için az çok hayal kurmakla kıyaslayabilirsiniz. Hayal kurmak ne kadar tehlikeliyse bu da o kadar tehlikelidir.

Astral seyahat ilk denemenizde olmayabilir ama yapacağınız bir sonraki  denemelerinizde ufak ufakta olsa olmaya başlayacaktır. Bu yüzden hemen vazgeçmeyip çalışmaları sıklaştırmalı ve her geçen gün zihninizi biraz daha geliştirmelisiniz. Bu konuda kitap okumak size çok yardımcı olacaktır. Zihninizi geliştirmek için bol bol kitap okumanızı öneririz. Bahsettiğimiz yöntemleri dikkate alarak sizde astral seyahate çıkabilir, beden dışı harika bir deneyim yaşayabilir hatta insanların düşüncelerini bile etkileyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu