Güzellik ve Bakım

Beyaz Kil Maskesi ile Sivilcelere Savaş Açın

Beyaz Kil Maskesi ile Sivilcelere Savaş Açın

Ergenlikten itibaren çıkmaya başlayan sivilceler ömrümüzün ilk 30 yılına kadar uzayan süreçte bizlere huzursuzluk verebiliyor. Özellikle kızlarda daha fazla gözlenen sivilce çıkma durumu sosyal ortamlarda bizlere olumsuz yönde etki yapıyor. Sivilcelerden kurtulmak için her yolu denediyseniz ve başarılı olamadıysanız pes etmenize gerek yok. Sizlere önereceğimiz beyaz kil maskesi ile sivilcelere çözüm üretebilir ve onlara savaş açabilirsiniz.

Beyaz Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

Günümüzde cilt sağlığı için uygulanan pek çok kil maskesi çeşidi vardır. Bu maskelerin tamamı farklı sorunlar için kullanılmaktadır. Bu maske ise; sivilcelere karşı çözüm önerileri arasında yer almaktadır. Düzenli ve doğru bir kullanım sayesinde sivilcelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Beyaz Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Beyaz kil maskesini hazırlamak için gerekli malzemeler vardır. Bu malzemeler; çay ağacı yağı, limon suyu ve son olarak da sade yoğurttur. Yağ ve limon suyundan 5 damla yeterli gelecektir. Yoğurdu ise 2 çay kaşığı kullanabilirsiniz. Bu gerekli malzemelerin tamamını bir kapta karıştırarak krem kıvamına gelmesini sağlayın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kullandığınız kabın metal olmamasıdır. Metal kap malzemelerin içindeki özü kendisine çektiği için size bir fayda sağlamayacaktır.

Beyaz Kil Maskesi Nasıl Uygulanır?

Yukarıdaki malzemeleri belirtilen oranda ekleyip karıştırarak krem kıvamına getirdikten sonra artık uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Krem kıvamına gelen maskenizi yüzünüze sürün. Yaklaşık 10 dakika kadar bekleyerek yüzünüzü yıkayıp kurulayın. Sonucu düzenli uygulamadan sonra görebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu