Hobi & Eğlence

Bir Zamanlar Kıbrıs Kemal Dereli Kimdir?

1 Nisan 2021’de TRT1 ekranlarında yayınlanacak “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinde Kemal Dereli karakteri oldukça önemli isimlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadrosunda Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Ahmet Kural ve Tayanç Ayaydın gibi ünlü isimlerin yer aldığı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Kemal Dereli karakteri kimdir ve kim tarafından canlandırılmaktadır?

Bir Zamanlar Kıbrıs Kemal Dereli Kimdir?

Kıbrıs Türklerinin yakın tarihte yaşadıkları dramatik olayları anlatan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Kemal Dereli, karşımıza önemli bir karakter olarak çıkmaktadır. Kemal Dereli karakteri, uzun bir aradan sonra televizyon ekranına dönüş yapacak olan Ahmet Kural tarafından canlandırılmaktadır.

bir-zamanlar-kibris-kemal-dereli
Ahmet Kural – Bir Zamanlar Kıbrıs Kemal Dereli

Dizide Kemal Dereli, günümüzdeki sınırlara bakıldığında Kıbrıs Rum Kesimi tarafında kalan bir sakız fabrikası işletmektedir. Adada yaşayan diğer Türkler gibi Kemal Dereli de Rum askerleri tarafından ezilmektedir. 1960’lı yılların başlarında yaşanan birtakım olaylar sonucunda Kemal Dereli, ailesini ve akrabalarını toplayıp evi olan Kıbrıs’tan ayrılmak zorunda kalır. Hakkında şu anlık bu kadar bilgiye sahip olduğumuz Kemal Dereli hakkında daha fazla bilgiyi dizinin yayın tarihi olan 1 Nisan Perşembe günü alabilirsiniz. Peki dizide Kemal Dereli’yi canlandıran Ahmet Kural kimdir?

Ahmet Kural Kimdir?

Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 tarihinde Kütahya’da doğmuştur. Babası emniyet müdürü olan Ahmet Kural, ablasının da etkisiyle oyuncu olmaya karar verir ve konservatuvarda okumaya başlar. Çocukluğu babasının mesleği sebebiyle Kütahya, Denizli, Karaman ve Nevşehir’de geçmiştir.

Lise yıllarında tiyatro çalışmaları ile oyunculuğa bir adım daha yakınlaşan Ahmet Kural, üniversitede Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu’nun kadrosunda yer almıştır. Bir yandan tiyatro oyunlarında yer alırken diğer taraftan televizyon dizilerinde de yavaş yavaş yer almaya başladı. Yer aldığı ilk televizyon dizileri Fikrimin İnce Gülü ve Evimin Erkeğidir.

Asıl parlama dönemi ise 2010’da başlamaktadır. Selçuk Aydemir ile yönettiği Çalgı Çengi filminde Murat Cemcir ile başrol oynayan Ahmet Kural, bu filmden sonra Murat Cemcir ile beraber birçok iş yapmıştır. 2012’de Star TV’de yayınlanan Kardeş Payı dizisi, Düğün Dernek film serisi bu ortak işlerden bazılarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu