Güzellik ve Bakım

Boyalı Saçlar İçin Maske Tarifleri

boyalı saçlar için maske
Boyalı Saçlar İçin Maske Tarifleri

Boyalı saçlarınız çok mu yıpranmış görünüyorlar? Bu durum canınızı sıkıyorsa eğer vereceğimiz boyalı saçlar için maske tariflerini bir deneyin. Eski sağlıklı saçlarınız geri gelsin!

Boyalı saçlar için bakım yapmak bir hayli güçtür. Çünkü saçlar bir kez boyayı (kimyasalı) yedikten sonra düzenli boyama ister yani çok dikkat etmezseniz eğer saçlarınız topak topak elinizde kalabilir. Kuaförlerin saç açma, boyama gibi yapmış olduğu işlemler sonucunda saçlar çokça yıpranır ve dökülür. Sizin de saçlarınızda çatallaşmalar başladıysa, kırıklar oluştuysa veya matlaştıysa aşağıdaki maske tariflerini deneyin. Sonuçlarından çok memnun kalacaksınız. Ayrıca saçlarınızda dökülme problemi varsa eğer saç dökülmesine bitkisel çözüm adlı konumuzda saç dökülmesi için etkili tarifler bulabilirsiniz.

Boyalı Saçlar İçin Maske Tarifleri:

  • Boyalı saçlarınız yumuşacık, ipek gibi olsun ister misiniz? Eğer cevabınız evetse bu tarifimizi uygulayın. Kullanacağınız malzemeler: 1 adet yumurta, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı süt. Maskenin Uygulanışı: Yumurtayı, badem yağını ve sütü küçük bir kapta karıştırın. Saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve yarım saat saçınızda bekletin. Ardından saçlarınızı şampuanlayın. Aradaki farkı gözlerinizle görün.
  • Boyadan dolayı saçlarınız kuru ve mat görünüyorsa 2 tatlı kaşığı fındık yağı, 1 adet eczaneden temin edebileceğiniz bemiks ampül bu sorununuzu fazlasıyla çözecektir. Fındık yağı ile bemiks ampülü karıştırın ve saç diplerinizden uçlarına kadar sürün. Saçlarınızı bone ile kapatın. Yaklaşık 1 saat kadar bone ile bekledikten sonra ılık suyla saçlarınızı yıkayın. Kuru ve mat görünen saçlarınızın nasıl ışıl ışıl olduğunu fark edeceksiniz.

Boyalı Saçlar İçin Maske Tariflerinin En Etkililerini İstiyorsanız Eğer:

  • Hasar görmüş boyalı saçlar için en etkili tarif: 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı. Hazırlanışı ve uygulanışı: Balı, yoğurdu ve çörek otu yağını bir kasede karıştırın. Saçlarınıza uygulayın. Saçlarınız çok uzunsa uyguladığınız karışımı iyice çekmesi için 1 saat, kısaysa yarım saat bekleyip yıkama işlemine geçin. Yıkama işlemi bittiğinde saçlarınıza adeta can geldiğini göreceksiniz.
  • Yine ballı ama bu sefer mucizevi bir meyve olan avokado ile bir maske tarifi: Tamamen olgunlaşmış bir avokadonun yarısı veya saçınıza yetecek kadarını kesin ve bir kabın içerisinde 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırın. Avokadonun iyice ezilmiş ve özünün çıkmış olmasına dikkat edin. Hazırladığınız ballı ve avokadolu karışımı yine saç diplerinizden uclarına kadar sürün ve 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Avokadonun saçlarınızı tazelediğine ve onardığına şahit olacaksınız.
  • Son tarifimiz zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı ile olacak. Bu ikili birleşince saçta inanılmaz etkiler yapıyor. 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ile 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Hazırladığınız yağı ısıtma imkanınız varsa ılık olacak şekilde ısıtın ve saçlarınıza dipten uca sürün. Isı, yağın saçlara daha iyi işlemesine yarar. Yağlar yaklaşık 1 saat saçınızda kaldıktan sonra saçlarınızı yıkayın ve çatallaşmaların, matlaşmanın, sönük görüntünün gittiğini görün.

Boyalı Saçlar İçin Maske Tariflerinin Uygulama Süreleri:

Maske tariflerini haftada iki kez uygulamanız sizin için yeterli olacaktır. Dikkat etmeniz gerekenler ise her maskeyi usulüne göre taze olarak hazırlamak olacaktır. Çok hazırlayıpta ben bunu sonra da kullanırım diye düşünmeyin ve her zaman tazesini hazırlayın çünkü karışmış ve beklemiş malzemeler bir süre sonra bozulacak ve  saçlarınıza hiçbir faydası olmayacaktır. Saçlarınızı ayda 1 kereden fazla boyatmamaya özen gösterin. Saçlarınıza açma işlemi gibi zarar veren ve bilmediğiniz işlemler yaptırmayın. Boyalı saçlarda kullanılmak için üretilmiş olan şampuanları tercih edin ve saçlarınızı olabildiğince ılık ya da soğuk suyla yıkayın. Saç maşalarından, fönden, röfleden uzak durun çünkü bu tarz uygulamalar saçlarınızı çok yıpratır ve düzeltilemez hasarlar verir. Saçlarınızı seviyorsanız kimyasal kozmetik ürünlerden olabildiğince uzak durun ve doğal ürünler kullanın. Boyalı saçlar için maske tariflerimizi verdik, bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu