Hayata Dair

Çiçek Tozları Nasıl Temizlenir?

Çiçek Tozları Nasıl Temizlenir? Birçok kadın evinde çiçek bakmayı oldukça fazla tercih etmektedir. Ancak çiçeklerin sulanması, toprağının değiştirilmesi kadar temizliği de önem taşımaktadır. Pencere kenarlarında ve özellikle güneş gören yerlerde bulunan çiçeklerin tozlandığını görmekteyiz. Özellikle yapraklarda biriken tozlar hem evimizde toz görmeye, hem de çiçeğin zarar görmesine sebep olabiliyor. Çiçeklerin yapraklarını incitmeden çiçek tozu temizlemek için aşağıdaki önerilere dikkat ediniz.

Çiçek Tozları Nasıl Temizlenir? Çiçeklerin Yapraklarında Oluşan Tozları Temizlemek için Öneriler

· Toz Temizleme Püskülleri İşinize Yarayabilir

Ekonomik bir şekilde satın alabileceğiniz toz temizleme püskülleri ile çiçeklerin yapraklarında biriken tozları kolayca temizleyebilirsiniz. Bunun için püskülü ıslatmanız ve çiçeklerin yapraklarına sürmeniz yeterli gelecektir.

· Su Spreyleri ve Mikrofiber Bezlerin İş Ortaklığı Sonucunda Tozlar Gidebilir

Spreyli şişelerin içerisine bir miktar su koyunuz. Ardından çiçeklerin tozlu yapraklarına bu suyu azar azar sıkınız. Elinize aldığınız mikrofiber bezle hafifçe çiçeğinizin yapraklarının tozunu alınız. Böylece çiçeklerinizin yapraklarını kurumaktan kurtarırken diğer yandan kolayca tozunu alabileceksiniz.

· Nemli Deniz Süngeri ile Çiçeklerinize Masaj Yaparak Tozlarını Alın

Deniz süngerlerini de kolayca ev eşyaları satan birçok mağazadan temin edebilirsiniz. Fiyatları da pahalı olmadığı için sizleri zorlamayacaktır. Deniz süngerini suyla az bir şekilde nemlendirin. Sonrasında nemlendirdiğiniz deniz süngerini çiçeklerinizin yapraklarına sürtün. Tabi tozlarını alırken onlara masaj da yapmış olacaksınız. Çünkü deniz süngerinin yumuşak ve hoş bir dokusu bulunmaktadır. Çiçekleriniz bundan etkilenerek masaj hissine kapılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu