Güzellik ve Bakım

Cilde İyi Gelen İçerikler İle Cildinizi Koruyun

Cilde iyi gelen içerikler sayesinde cildinizin genç ve sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Cilt bakım ürünü satın almadan önce mutlaka içeriğine çok dikkat edin! Cilt sağlığını koruduğunu düşündüğümüz birçok ürün, cilde zarar verdiği gibi koruma altına almayabiliyor. Bu yüzden cilt bakım ürünleri konusunda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Sizler için araştırdık, cilde iyi gelen içerikleri bu yazımızda ele almaya çalışacağız. Geleceğe yatırım yapmak isteyen kişilerden biriyseniz, bir ürün almadan önce zararlarını ve faydalarını iyi bilmeniz yararınıza olacaktır. Aşağıdaki 5 içerik, cilt için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. İşte cilde iyi gelen içerikler..

Cildin Dostu C vitamini

Cilt bakımı ürünü satın alırken, içerisinde C vitamini olup olmadığını kontrol edin. İçeriğinde C vitamini olduğuna dair arka kısmında bulunan açıklama bölümünde yazar ve diğer adıyla “Tetrahexyldecyl ascorbate” olarak da geçebiliyor. C vitamini cildinizin uzun süre genç kalmasını sağlamasının yanı sıra; renk eşitsizliğini giderir, cildi aydınlatır, yaşlanmayı geciktirir ve kolajen üretimine destek sağlar. Bununla birlikte; sağlıklı bir şekilde hücre yenilenmesine de yardımcı olur.

Cilde İyi Gelen İçerikler Sayesinde Cildinizİ Koruyun
Cilde İyi Gelen İçerikler Sayesinde Cildinizİ Koruyun

Cilt Besleyici E vitamini

Cilt bakım ürünlerinde karşımıza çıkan E vitamininin bir diğer adı ise; Tocopherol olarak bilinir. E vitamini; cildi nemlendirir ve nem dengesini korur. Cildi besleyen E vitamini; antioksidan özelliği ile çevresel olumsuz etkilerden cildi korur, dengesiz yağ üretiminin önüne geçerek siyah nokta oluşumunu engeller. Cilt için önemli olan nem dengesini; sürekli olarak koruma altında tutar.

Hiyalüronik Asit

Bu asit türü birçok insan tarafından yeni yeni öğrenilmeye başlamış olup; Hiyalüronik asit, cilde yeterli nemi sağlayarak yaşlanmaya karşı mücadele verir. Dolgun ve genç bir cilt yapısına sahip olmak isteyenlerin mutlaka kullanması gereken içeriklerden biridir. Yaşlanmayı geciktirici özelliği sayesinde en çok tercih edilen maddeler arasında yer alıyor.

Retinol

Retinol, yenileyici etkisi ile cildi yeniler ve yaşlanmayı geciktirir. Cildi ölü hücrelerden arındırarak; kırışıklık oluşumunun, lekelerin, akne oluşumunun ve ince çizgilerin önüne geçer. Ölü deriyi ortadan kaldırarak yeni derinin oluşmasına yardımcı olur. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri; retinol içerikli ürün kullanımının ardından muhakkak güneş koruyucu krem uygulamalısınız.

Ferulik Asit

Ferulik asidin içeriğinde bulunan elma ve portakal çekirdekleri; bakım yaparak cildin yaşlanmasını engeller. Uzun süre cildinizin genç ve canlı kalmasını sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu