Güzellik ve Bakım

Ciltte Soyulma Problemlerinin Çözümleri

Ciltte soyulma ciltteki aşırı kuruluğun ya da kullanılan bazı kozmetik ürünlerinin sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte kullanılan bazı ilaçlar da yan etki olarak, bazen de iyileşme evresinin bir getirisi olarak deride soyulmaya yol açabilmektedir. Bu durum derinin kurumasına yol açarken bir yandan da deride yenilenmenin habercisidir. Ancak bu pul pul görüntü kişiyi kötü etkilemektedir. Bu sebeple bu görüntüyü ortadan kaldırabilecek çareler aranmaktadır.

Ciltte Soyulma Problemlerinin Çözümleri
Ciltte Soyulma Problemlerinin Çözümleri

Nemlendirmek

Öncelikle cildi iyi bir şekilde nemlendirmek gereklidir. Bu sabahları kalkınca ve akşamları yatarken olabilir. Nemlendirme ciltteki kuruluğu azaltacağı için soyulma görüntüsünü de azaltacaktır ve cildin gereken nemi almasını sağlayacaktır.

Yıkamak

Cildi güvenilir ve yan etkisi olmayan bir bakım ürünü ile rutin olarak yıkamak soyulma sürecini hızlandıracaktır. Bu sayede cilt kendisini daha hızlı bir şekilde yeniler ve aşırı kuruluğun da bir nebze olsa önüne geçilir. Cilt yıkandıktan sonra yine nemlendirici sürmekte fayda vardır. Bu sayede hızlı ve etkili bir şekilde kısa sürede soyulmalarda azalma görülecektir.

Peeling & Maske

Maske yapmak deriyi yeniler ve cilde nefes aldırır. Bu sebeple düzenli olarak maske yapımı ve cildin dinlendirilmesi çok önemlidir. Bu sayede cilt kendini onarır ve soyulma görüntüsünü en aza indirir. Çünkü soyulma sürecini hızlandırır ve deriyi daha çabuk yeniler. Bu aynı zamanda ciltte onarımı da sağlamaktadır. Maske ya da peeling yaptıktan sonra da cildi nemlendirmek çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu