Sağlıklı Yaşam

Cips Kilo Aldırır Mı? Kalori Yapar Mı?

Cips kilo aldırır mı? Sorusu, özellikle pandemi sürecinde abur cubur tüketiminin artması ve artan boş vaktin sonucunda sıkça sorulmuştur. Bu yazımızda cipsin kiloya etkisi ve kalori miktarı ele alınacaktır. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Cips Kilo Aldırır Mı?

Cips içinde bulundurmakta olduğu birbirinden farklı zararlı maddeler nedeni ile oldukça fazla kilo alımına neden olmaktadır. Kilo aldıran yiyecekler arasında bulunmakta olan cips, özellikle diyet yapan kişilerin kaçınması gereken abur cuburlar arasında yer almaktadır. Cips yemeyi çok seven ancak diyette olan kişiler, sık sık olmamak şartı ile küçük boy cips tüketebilirler.

Evde yapılmakta olan cipsler, dışarıdan alınmakta olan cipsler kadar sağlıksız olmasa da kilo alımına neden olmaktadır. Bu nedenle ev yapımı ve dışarıdan alınma cipslerin fazla tüketilmemesi oldukça önemlidir. Cips tüketimini azalttığınız ya da kestiğiniz zaman cildinizin de daha az yağlandığını ve sivilce problemleri ile daha az karşılaştığınızı fark edebilirsiniz.

Cips Kalori Yapar Mı?

Cips Kilo Aldırır Mı? Kalori Yapar Mı?
Cips Kilo Aldırır Mı? Kalori Yapar Mı?

Cips içerisinde bulundurmakta olduğu zararlı maddeler nedeni ile kalori yapmaktadır. En çok kalori alımına neden olan madde yağ ve karbonhidrattır. Cips içerisinde ise bu maddelerden bol bol bulunur. Küçük boy 1 paket 69 gramlık cips içerisinde 364 kalori bulunurken 1 paket büyük boy olan 124 gramlık cips içerisinde 654 kalori bulunmaktadır.

Cipsin içermekti olduğu besin değeri hesaplandığı zaman 25 gramlık bir cips içerisinde 12,8 gram karbonhidrat, 3,8 gram doymuş yağ asitleri, 1,8 gram protein ve 8,3 gram yağ bulunmaktadır. Bu nedenle cips tüketiminden mümkün olduğunca kaçınılması gereklidir.

Gece Cips Yemek Kilo Aldırır Mı?

Gece cips yemek kilo aldırmaktadır. Cipsin gün içerisinde tüketilmesi de içermiş olduğu maddeler ve kalori değeri nedeni ile oldukça zararlıdır. Sabah tüketildiği zaman kilo alımına neden olmakta olan cips, gece vakti tüketildiği zaman da kilo alımına neden olmaktadır.

Gece vakti cips tüketimi, gün içerisinde cips tüketiminden farklı olarak gece vakti metabolizma gün içerisinde olduğu kadar hızlı çalışmadığı için gece vakti daha fazla kilo alımına neden olmaktadır. Bu nedenle gece vaktinde olduğu gibi gün içerisinde de cips tüketiminden kaçınılması hem kilo almamak hem de sağlığınızı korumak için önem verilmesi gereken hususlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu