Hobi & Eğlence

Çocuklarla Birlikte İzlenebilecek Film Önerileri

Covid-19 süresince evde olduğumuz şu günlerde, yapılabilecek en güzel şey; ailecek film izlemek! Günümüzde çoğu film müstehcen sahneler içerdiği için çocuklarla birlikte izlenebilecek filmler bulmak, bazen zor olabiliyor. Hem büyükleriniz hem de çocuklarınızla beraber gönül rahatlığı ile ailecek izlenebilecek film önerileri bu yazımızda sizlerle!

Zootropolis: Hayvanlar Şehri

Zootropolis Hayvanlar Şehri
Zootropolis Hayvanlar Şehri

Virüs nedeni ile insanların eve kapandığı, hayvanların ise sokakta özgürce gezdiği şu zorlu dönemlerde aklımıza ilk gelen animasyon filmi; “Zootropolis.” Bolt ve Karmakarışık animasyon filmlerinin yönetmeni Byron Howard’ın yönettiği bu filmde; teknolojiyi kullanan ve insanlar gibi yaşayıp, öyle hareket eden hayvanlara ait bir şehrin polisiye öyküsü anlatılmaktadır. İçinizi ısıtacak animasyon filminde; polis memuru tavşanı çok seveceksiniz!

Yönetmenler: Byron Howard, Rich Moore, Jared Bush

Oyuncular: Aysun Topar, Cem Yılmaz, Fatih Özacun

Kung Fu 3

Kung Fu 3
Kung Fu 3

İlk filminden bu yana çok sevdiğimiz Kung Fu panda animasyon filmi üçüncü filmde de başarısını konuşturuyor. Kung Fu panda 3 animasyon film konusu; Pando Po, kötü karakter Kai’nin, Çin’deki bütün Kung Fu ustalarını yenmeye başladığı için birbirinden sakar bir sürü pandayı eğitmek zorunda kalır.

Yönetmen: Jennifer Yuh Nelson, Alessandro Carloni

Oyuncular: Okan Yalabık, Köksal Engür, Özlem Özbay

Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2)

Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2)
Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2)

Kız çocuklarının çok sevdiği karakter Elsa, ikinci filmde; neden büyülü güçlere sahip olduğunu araştırmaya koyulur. İçini kemiren bu soruya bir cevap bulabilmek için yaşadığı yer olan Erindel’in dışındaki tehlikeli ormanda, tehlikelerle bir yolculuk yapar ve geçmişi hakkında tüm gerçeği öğrenir.

Yönetmen: Jennifer Lee, Chris Buck

Oyuncular: Kristen Bell, Idina Menzel, Josh God

Ratatuy (Ratatouille)

Ratatuy (Ratatouille)
Ratatuy (Ratatouille)

En sevilen animasyon filmi Ratatouille’da, yemek yapmayı ve yemeyi çok seven, çok güzel yemekler pişiren fare Remy’nin maceralarını izleyeceğiz. Kahramanımız Remy, kanalizasyonda gezinirken bir anda kendisini Paris’in ünlü restoranlarından birinde bulur ve o restorandaki çöpçüyle çok iyi arkadaş olur. Bu muhteşem ikili, birlikte dillere destan yemekler yapar ve neredeyse şef olmak üzeredirler.

Yönetmen: Brad Bird

Oyuncular: Patton Oswalt, Brad Garrett, Lou Romano

Dolittle

Dolittle
Dolittle

Dr.Dolittle, hayvanlarla konuşma yeteneğine sahip, çok iyi bir veterinerdir. Uzun zaman önce karısını kaybettiği için kendi kabuğuna çekilmiştir. Bir gün, televizyonda İngiltere kraliçesinin hasta olduğunu görür ve ona yardımcı olabileceğini düşünerek, hayvan dostlarını da ardına katıp, eğlence dolu bir maceraya çıkar. 2020 filmleri içerisinde en iyilerden biri diyebiliriz.

Yönetmen: Stephen Gaghan

Oyuncular ve Seslendirme: Robert Downey Jr., Antonio Banderas, Jessie Buckley

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu