Sağlıklı Yaşam

Diyet Yapmadan Nasıl Kolay Kilo Verilir?

Diyet yapmadan nasıl kolay kilo verilir? Diyet yamadan kilo vermek aslında sanıldığı kadar zor bir yöntem değildir. Özellikle yaz mevsiminde diyet yapmak ve açmak kalmak; birçok insanı büyük sıkıntılara sokabiliyor. Bunun yerine yediklerinize dikkat ederek, kolay bir şekilde kilo verebilir ve fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Diyetsiz kilo verme yöntemi sayesinde aç kalmadan fazlalıklardan kolayca kurtulabilirsiniz. Diyet yapmadan nasıl kolay kilo verilir? Diyorsanız işte tüyolar..

Beslenmenize Daha Fazla Sebze Ekleyin

Beslenmenize daha fazla sebze ekleyerek hem sağlıklı beslenmiş olursunuz hem de daha az kalori almış olursunuz. Sebze beslenme şekli özellikle buharda pişmiş ve çiğ salata şeklinde olması önerilir. Dilerseniz fırında da pişirebilirsiniz.

Porsiyonlarınızı Küçük Tutun

Kullanmış olduğunuz tabakları küçülterek işe başlayabilirsiniz. Tabağınız ne kadar büyük olursa, daha fazla yemeği ihtiyacı ortaya çıkacaktır. Özellikle mideyi şişirecek derecede fazla besin tüketmek; daha fazla kilo almanızı sağlayacaktır. Yemek tabaklarınızı küçülterek %30 oranında tasarruf edebilirsiniz.

Diyet Yapmadan Nasıl Kolay Kilo Verilir
Diyet Yapmadan Nasıl Kolay Kilo Verilir

Yararlı Karbonhidratları Tüketin

Birçok insan karbonhidratları hayatından çıkarmayı seçer ancak siz bunun yerine doğru karbonhidratları seçerek sağlıklı yaşamaya devam edebilirsiniz. Tam tahıllı ürünleri yaşamınıza dahil ederek aç kalmamış olur ve aynı zamanda karbonhidrat da almış olursunuz. Bildiğimiz ata tohumlarından elde edilen; siyez, karabuğday, yulaf, kahverengi pirinç ve ekşi mayalı ekmekleri tüketebilirsiniz. Bu ürünler her ne kadar sağlıklı olursa olsun belli ölçülerde tüketmek gerekir.

Yemek Yerken Sabırlı Olun

Yemek yeme sırasında başka bir şeylere odaklanmayın. İşiniz olsa bile kesinlikle yemeği aceleye getirmeyin. Besinleri iyice çiğneyerek tüketmeye özen gösterin ve bu durumu alışkanlık haline getirin. Yemek sırasında teknolojik cihazlara odaklanma daha fazla yemenize neden olacağından, sadece yiyeceğiniz yemeğe kendinizi vermeniz gerekir. Küçük lokmalar halinde iyice çiğneyerek tüketmek, doyduğunuzu size hissettirir.

Akşam Yemeğinden Sonra Bir Süre Bekleyin

Akşam yemeklerinden hemen sonra; içecek ve meyve gibi besinleri tüketmekten kaçının. Yemek ile arasında en az 1 saat olmasına özen gösterin.

Düzenli Yürüyüşler Yapın

Her gün düzenli yürüyüş yapmaya özen gösterin. Günde 20 dakika yürüyerek fazla kilolardan kurtulur ve aynı zamanda sağlı bir yaşam sürmüş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu