Güzellik ve Bakım

Hızlı Bir Şekilde Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal görünümlü makyajın tüm aşamaları...

Doğal görünümlü makyaj ; abartıdan uzak ve doğal görünmek isteyen bayanların en çok tercih etmiş olduğu makyaj türüdür. Doğal makyaj yapımı, pratik ve sade oluşu ile sadeliği tercih edenlerin en çok kullandığı makyajdır. Makyaj yok gibi makyaj görüntüsüne sahip olmak isteyen bayanlar için doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır, gelin hep birlikte inceleyelim.

Doğal makyajın olmazsa olmazlarından ilki; teni pürüzsüz bir şekilde ortaya çıkarmaktır. Eğer pürüzsüz teni elde edemezsek;  doğal görünümlü makyaj uygulamasının bir anlamı kalmayacaktır.. Bunun için cilt temizliğine, makyajdan daha çok önem göstermemiz gerekecek. Bu durumda doğal makyaj için aşamalar şu şekildedir;

Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır
Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Görünüm İçin Nemin Önemi

Makyaj öncesi cildin güzelce temizlenmesi ve yeterli neme kavuşturulması gerekir. Makyaj öncesi kullanacağımız nemlendiriciler cildinizin taze kalmasını sağladığı gibi; fondötenin de cildimizde pürüzsüz ve daha doğal durmasını sağlar.

Doğal Gözaltı Görünümü İçin Aydınlatıcı

Kapatıcı ve nemlendirici işlemini bitirdikten sonra, gözaltı şişkinliklerini ve morluklarını kapatmak için göz çevresine krem uygulamak çok önemli. Yapacağımız bu işlem sayesinde, kapatıcının daha doğal ve uzun süre kalmasını sağlamış oluruz. Gözaltı morluklarını kapatırken, cilt tonunuza uygun kapatıcı kullanmaya çok dikkat edin. Eğer açık tonlu bir kapatıcı kullanırsanız; gözaltı morluklarına hiçbir katkısı olmayacaktır. Gözaltına kapatıcı sürerken, bastırmadan hafif dokunuşlar ile uygulamak kırışıklık oluşumunun önüne geçer.

Doğal Makyajın Olmazsa Olmazı BB Krem

Cildiniz üzerinde renk eşitsizliği ve lekeler yoğunlukta değilse; doğal görünüm için BB krem kullanmanızı öneririz. Bu tür kremlerin dayanıklılık bakımından oldukça iyi olmalarının yanı sıra; kırışıklık ve güneşe karşı da büyük koruma sağlarlar. Dışarıda geçireceğiniz zaman içerisinde cildinizin pürüzsüz ve doğal bir görünüm kazanmasını istiyorsanız; fondöten yerine BB krem kullanmalısınız.

Makyaj Bazı İle Kusursuz Bir Cilt

Cildinizde bulunan kusurları kapatmak için BB krem yeterli olmayacak ve fondöten kullanacaksanız, kullanmadan önce mutlaka makyaj bazı kullanmanızı öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu