Güzellik ve Bakım

Dövme Nasıl Yapılır?

Dövme Nasıl Yapılır?

İnsanlar sadece belirli bir kıyafet ile ya da saç modeli ile kendilerini daha güzel daha yakışıklı hale getirmezler. Zaman zaman vücudumuz üzerinde hem kalıcı hem de geçici birtakım değişikliklerin yanı sıra görsellikler de katarak kendimize farklı görünümler kazandırırız. Bu değişiklikler arasında da özellikle de dövme sanatı oldukça yaygın bir haldedir. Sizlerde dövme nasıl yapılır diye düşünüp, merak ediyorsanız yazımızı okuduktan sonra merakınızı gidermiş olacaksınız. Dövme yaparken öncelikle titizlik ön planda olmalı ve oldukça temiz bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Deri üzerine yapılacak olan boyama çalışması deri altına da yapılacağı için ciddi anlamda rahatsızlıklara sebep olabilir. Bu yüzden daha hijyen ortamlarda ve bilinçli kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Dövme Yapımının Püf Noktaları

Öncelikle bir iğnenin ucunun tıkanmaması ve pigmentlerin dövmeyi yapacak olduğumuz deriye daha rahat girmesi için dövme yapılacak bu alanda tüyler yok edilir. Tüyler yok edildikten sonra deri dezenfekte edilir. Transfer sıvısı yani bir takım kaliteli boyalar deriye sürülür akabinde yapılacak dövmenin hazırlanan şekli vücuda bir kopya mantığı gibi geçirilir. İğne ucu boyaya batırılarak boyama işlemine geçilmiş oluruz yani dövme yapılmaya başlanır. Dövme nasıl yapılır sorumuzu bu makalemizde cevaplarken öncelikle sizlere en büyük tavsiyemiz dövme yapılan bir mekânın hijyen olmasına önem verin kesinlikle hijyen olmayan bir alanda dövme yaptırmayın ciltte oluşacak olan en ufak alerji de mutlaka bir doktora görünün ve cildiye uzmanından yardım alın.

Dövmenin Cilde Zararı

Güzel bir görünüm sergileyeyim derken ciddi anlamda sağlığınızdan yana zararlar görmeyin. Hafife alınmayacak bir konu olan dövme yapımın da her önüne gelen ben dövme yaparım diyerek işe koyulmasın ve hem kendinize hem de bir başkasına zarar vermesin. Bu işte kalifiyeli kişiler ile çalışmanız en doğru olanıdır. Dövme yapılan alanın mikrop kapması ile ciddi anlamda cilde zarar verebilir ve bu yüzden de daha titiz ortamlarda dövmenin yapılması istenilmektedir. Dövme yaparken mutlaka bulunan ortamın temiz olmasına dikkat ediniz. Ayrıca şunu da belirtmek gerek dövmenin cilde zararı olduğu gibi din yönünden de zararları var yaptırmayı düşünüyorsanız bunu daha detaylı olarak araştırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu