Güzellik ve Bakım

Doğal Görünüm İsteyenlere Draping Makyaj Uygulaması

Draping makyaj nedir? Draping makyaj nasıl yapılır? Draping makyaj, 1970’lerin makyaj trendi olan bugünlerde de pek çok kadın tarafından tercih edilir hale geldi. Geçmişten gelen ve aşina olunan bu teknik özellikle doğal makyaj seven ve doğal tonlardan hoşlanan kadınların tercihi olur. Bu tekniğin ana malzemesi allık olur. Kontürleme tekniği ile benzerlikleri olsa da yoğun uygulama yerine daha doğal bir görüntü için çalışılır.

Draping makeup tekniğinde bronzer kullanımı yerine allık kullanılır. Son zamanlarda ünlü markaların da defilelerinde görülen bu tekniğin uygulaması da kolay olur. Bir allık fırçası ya da kesik uçlu fırça yardımı ile doğal bir görünüm yakalanılabilir. Şakakların elmacık kemiklerinin altına allık uygulanır ve kullanılan allıktan birkaç ton açık başka bir allık ile elmacık kemiklerinin üzeri aydınlatılır.

Draping Makyaj Nedir?

Her sektörde olduğu gibi güzellik sektörü de yeniliğe açık olup makyaj eğilimi her sene değişir. Kadınların makyaj teknikleri konusunda son zamanların popüler tekniği olan draping makyaj ne demek sorusu gündemdedir. Güzellik sektöründe makyajda tercih edilen draping tekniği, aslında 1970 senelerine kadar dayanır.

Draping Makyaj Nedir?
Draping Makyaj Nedir?

Giyim sektöründe olduğu gibi makyaj sektöründe de geçmişte olan modalar akım haline gelebilir. Bronz tona sahip olan ürünlerin kullanımı kontür yapılırken bu makyaj tekniği ile kontürleme yerine daha pembe allıkların kullanımı tercih edilir. Bu makyaj türünde yanaklar ön plana çıkartılır ve göz ile dudak makyajının yanak makyajının önüne geçmemesi gerekir.

Bu makyaj tekniği uzun seneler önce var olsa da günümüzde Kim Kardashian sayesinde tekrar hayat bulmuştur. Yüz kontürleme uygulaması yerine son zamanlarda draping tekniği kullanılır. Başka bir ifade ile bronz renklerin yerini pembe ve şeftali tonları alır.

Draping Makyaj Nasıl Yapılır?

Abartılı makyajdan hoşlanan kadınlar kadar daha sade görünmek isteyen kadınlar da vardır. Makyaj konusunda da sade ve sağlıklı bir görünüm elde etmek mümkün olur. Daha açık renklerin kullanılması ile gerçekleşen bu makyaj tekniğinde ön plana çıkması gereken alanlar vurgulanır.

Draping makyaj uygulamasında fazla abartılı aşamalardan uzak durmak gerekir ve en önemli olan nokta ise makyajın eşit bir oranda yüze dağıtması olur. Draping makyaj başrolünde allık bulunur ve özellikle belli bölgelere uygulanması ile doğallık elde edilmeye çalışılır. Bu makyaj tekniğinde özellikle pembe ya da şeftali renkler tercih edilir.

Draping Makyaj Nasıl Yapılır?
Draping Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Bu renklere sahip olan bir toz allık, koyu renkli kontür uygulamasından daha etkili görünür. Uygulaması da oldukça pratik olan makyaj türünde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Açık renkler sayesinde ten canlı gözükür bu neden ile göz ya da dudak makyajında abartıya kaçılmaması önem taşır.

Draping makyaj doğal bir görüntü yakalamak için uygulanılır. Bu neden ile bu makyajı tercih eden kişilerin göz makyajlarını da daha hafif yapmaları ve ağır renklerden uzak durmaları gerekir. Göz makyajında hafif ve aydınlık görüntü sağlayan renk tonlarının tercihi önem taşır. Koyu renkler olduğu kadar sim kullanımından da kaçınılması gerekir.

Kıyafete uygun siyah ya da kahverengi göz kalemi ya da sadece rimel kullanımı ile gözde etki yaratılabilir. Draping makyaj uygulaması ile doğal bir görünüm elde edildiği gibi aydınlık bir tene de kavuşulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu