Hayata Dair

EBA Canlı Derse Nasıl Girilir?

Online eğitim sistemine geçilmesinde başarılı bir şekilde sistemi destekleyen EBA, yenilenerek canlı ders uygulamasına da başladı. Corona salgını sonrasında evde kalmak zorunda olan gençler ve çocukların bu süreçte eğitimlerinin aksamaması için Milli Eğitim Bakanlığı tüm sistemi seferber etmiş durumda. EBA ve EBA TV üzerinden uzaktan eğitimler başlarken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada canlı derslerin bilgisayar üzerinden sesli ve görüntülü olarak yapılabileceğini belirtti. Bu açıklama sonrasında öğrenci ve veliler EBA canlı derse nasıl girilir? sorusunun yanıtını merak ederken bizde bu soruyu kısaca yanıtlayalım istedik.

EBA öğrenci girişi nasıl yapılır? Canlı ders saat kaçta?

EBA yani, Eğitim Bilişim Ağı her okul için farklı bir zaman dilimi belirleyerek öğrencilerin o saatte ekran karşısında olmasını istiyor. Ev ortamında katılım sağlanabilecek olan derslerde okul duzeninin bozulmaması sağlanmış olacak. Öğrenciler birbirleriyle etkileşimli bir şekilde çalışırken öğrencinin öğretmene sorular sorabiliyor olması ya da öğretmenin öğrenciye soru sorabiliyor olması sistemin avantajlarından bir tanesi.

EBA Canlı Ders Nasıl Girilir?
EBA Canlı Ders Nasıl Girilir?

EBA Canlı Ders Nasıl Girilir?

EBA canlı derse katılım sağlayabilmeniz için öncelikli olarak EBA hesabınızın olması ve bu hesaba kendi şifrenizle giriş yapmanız gerekiyor. Canlı derslerin ne zaman olduğu sistem üzerindeki takvimlerde var. Bu takvimin kontrol edilmesi halinde hangi dersin ne zamanlar olduğunu net bir şekilde görebiliyorsunuz. Sürekli olarak güncellenen sistem sayesinde derslerdeki düzende anlık olarak kontrol edilebiliyor.

EBA Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

Öğrenci girişi yapılabilmesi için öncelikli olarak eba.gov.tr adresine giriyorsunuz ve buradan öğrenci butonuna basıp karşınıza gelen TC kimlik numarası elinizde bulunan EBA şifresi ile girişinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Salgın dolayısıyla dünyada eğitimin durduğu bu günlerde Türkiye’de EBA üzerinden yapılan yayınlar ise oldukça başarılı bir sonuç ortaya çıkarıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu