Hobi & Eğlence

En İyi Yeşilçam Filmleri İle Bayramda Keyfiniz Yerine Gelsin

En iyi Yeşilçam filmlerini sizler için bir araya getirdik. Bayramda sevdikleriniz ile birlikte Yeşilçam filmleri izleyerek neşenize neşe katabilirsiniz. En iyi Yeşilçam filmleri hangileri? En güzel Yeşilçam filmlerini sizlere özel listeledik!

Mavi Boncuk Filmi (1975)

Mavi Boncuk Filmi
Mavi Boncuk Filmi

Yeşilçam’ın en güzel filmlerinden olan Mavi Boncuk filminin başrol oyuncuları; Emel Sayın, Tarık Akan, Halit Akçatepe, Zeki Alasya ve Metin Akpınar. Ertem Eğilmez tarafından yönetilen filmin konusu ise; güzel oyuncu Emel Sayın’ın sahne almış olduğu gazinoya gelen üç beş arkadaş, hesap yüzünden gazino görevlileri ile tartışırlar. İşletme sahibi ve adamları tarafından darp edilen kişiler intikam almak için Emel Sayın’ı kaçırarak haraç istemeye karar verirler. Olaylar düşündüklerinden çok farklı bir şekilde gelişmeye başlar.

Neşeli Günler Filmi (1978)

Neşeli Günler Filmi
Neşeli Günler Filmi

Neşeli Günler Filmi, unutulmaz Yeşilçam filmleri arasında liderliğini korumaya devam ediyor. Kendini iyi hissetmeyenlere ve canı sıkılanlara şiddetle önereceğimiz bu film; neşenize neşe katacak! Sürekli tartışma içerisinde olan Kazım Efendi ile Saadet Hanım ne zaman bir araya gelse mutlaka tartışma çıkar. Altı çocuklarına rağmen ayrı yaşayan çift, bir araya gelmek için sınırlarını zorlayacaktır.

Hababam Sınıfı Filmi (1975-1981)

Hababam Sınıfı Filmi
Hababam Sınıfı Filmi

Yeşilçam’ın unutulması mümkün olmayan Hababam Sınıfı filmi, kaç defa izlemiş olursanız olun, defalarca kez izleyeceğiniz filmler arasında yer alıyor. Komedi filmi severlerin yüzlerce kez izlemesine rağmen hala izlemeye devam ettikleri eserlerden biridir. Marka haline gelmiş olan Hababam Sınıfı, Kemal Sunal’ın da en önemli filmlerinden biridir.

Gülen Gözler Filmi (1977)

Gülen Gözler Filmi
Gülen Gözler Filmi

Gülen Gözler Filminin Yönetmeni: Ertem Eğilmez

Gülen Gözler Filmin Oyuncuları: Adile Naşit, Münir Özkul, Şener Şen, Müjde Ar, Itır Esen ve Ayşen Gruda’dır.

Yaşar Usta karakteri ile karşımıza çıkan Münir Özkul, 5 kız babasıdır. Ailesini kimseye muhtaç etmemek için gece gündüz çalışır ve elinden geldiği kadar en iyi şekilde ailesine bakar. Kızlarının bir an önce yuvasını bulmasını isteyen baba, damat konusunda biraz seçici biridir. Ancak ne var ki; kızlarının tercih etmiş olduğu kişiler ile Yaşar Usta’nın aklındaki damat adayları oldukça farklıdır. Kızları, babalarını ikna etmek için büyük bir mücadele verecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu