Hayata Dair

Ev Dekorasyonu için 5 Önemli Tüyo

Ev Dekorasyonu için 5 Tüyo

Ev Dekorasyonu için 5 Önemli Tüyo

Ev dekorasyonu için önerilerimiz var. Sizler de bu 5 öneriyi dikkate alarak evinizin her odasını özel şekilde dekore etme şansı bulabilirsiniz. Evinizin dekore edilmesinde önemli olan alana uygun hareket etmektir. Hem alanın büyüklüğü hem de sahip olduğunuz zevklere göre dekore ettiğinizde, yaşam alanınızda bulunmaktan keyif alacaksınız. Ev dekorasyonu için sunduğumuz tüyoları dikkate alarak eşsiz bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Salonlarınızda Yorucu Dekorasyondan Kaçının

Salonlar en çok zaman geçirilen alanlardan biri. Bunun için mutlaka salonlarda yorucu olan dekorasyonlardan kaçınmalısınız. Mutlaka dekore aşamasında fazla eşyaların kaldırılması, renk uyumunun olması ile yorucu olmasını önleyin. Sevdiğiniz eşyaları kullanırken, alanın boyutuna göre seçim yapın. Bunları göz önünde bulundurmanız son derece önemlidir.

Küçük Odalarda Ferahlık İçin Önlem Alın

Ev dekorasyonu için mutlaka küçük odalarda önlem alarak hareket etmeniz öneriliyor. Evin bir odasının çok küçük olması halinde, ferahlığı bozmayacak şekilde değerlendirmenizi öneriyoruz. Eğer o oda da koltuk oturma grubu olacaksa, mutlaka ayaklı olan – yerden yüksek olan mobilyaları tercih etmenizi öneriyoruz.

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuklar için odalarda dekorasyon için geçici çözümler üretin. Çocuğunuzun hızla büyüyeceğini de göz önünde bulundurup duvarlarda kırma ya da kalıcı çözümler uygulanması sonrasında zor olabilir. Bunun için mutlaka ev dekorasyonu için çocuk odalarında da dikkatle hareket etmeniz gerekiyor. Ferah ve sağlıklı bir oda olmasına özen gösterin.

Mutfak Dekorasyonunda İşlevsellik

Mutfağın açık mutfak olması, kapalı mutfak olması gibi durumlarda dikkat etmeniz gereken mutfak kokusunun diğer odalara yayılması. Bunu sağlamak için dekorasyon aşamasında mutlaka dikkatli olun. Havalandırma olacaksa nereye olacak, işlevselliği bozmayacak şeklide nasıl dekore edilir bunlara bakarak hareket etmeniz önemlidir.

Koridor Dekorasyonu

Koridor Dekorasyonu
Koridor Dekorasyonu

Son olarak evlerinizde olan dekorasyon uygulamalarında koridorları daha geniş göstermek de önemli oluyor. Ferah bir alan yaratmak açısından kullandığınız duvar renginin, çerçevelerin ya da zemin renginin önemli olduğunu bilmelisiniz.

Geniş göstermek açısından ev dekorasyonu açısından koridorda daha geniş aksesuarlar kullanmak önemlidir. Seçim tamamen sizin. Tam olarak nasıl bir ev dekorasyonu sahip olmak istediğinize karar vererek işe başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu