Güzellik ve Bakım

Evde El Bakımı Nasıl Yapılır? Etkili 3 Yöntem

Evde el bakımı, ev şartlarında daha güzel ve estetik görünümlü ele sahip olabilmek için yapılabilir. Ev şartlarında el bakımı yapabilmek için 3 basit yöntemi sizler için paylaştık. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Doğal Yöntemlerle Evde El Bakımı

Evde el bakımı doğal yöntemlerle, elinize nazik davranarak masaj yolu ile ve çeşitli bakım kürleri kullanılarak yapılır. Bunun için elinize karşı oldukça naif bir tutum sergilemeniz ve gündelik işlerde yormamanız gerekir. Ayrıca parmak kütletme huyunuz varsa bundan vazgeçmelisiniz ki kemikleriniz zarar görmesin. İnternette çeşitli spekülasyonlar gezse de herkesin yapabileceği teknikler şu şekildedir;

  1. El masajı
  2. Doğal özlü krem
  3. Eli temiz tutmak için doğal sabunlar ile yıkamak

1.El Masajı

El masajı elinizin hassaslaştığı dönemlerde yorgunluğunuzu alan ve şifa etkisi yapan bir işlemdir. Bunun için doğal yağlar kullanabilir ve yavaş bir şekilde masaj uygulayabilirsiniz. Örneğin portakal yağı, Hindistan cevizi yağı, aleo vera özlü yağlar vb. aktar veya kozmetik dükkanlarından temin edip işe başlayabilirsiniz. Ev işi yapan kadınlar ve yorulan için evde kolay ev bakımı tam tamına bu şekildedir.

2.Doğal Özlü Krem

Bahsedildiği gibi doğal özlü krem veya yağlar elinizin kuruluğuna veya çeşitli günlük işler sonucu tahriş olmasına etkin bir çözümdür. Bunun için yuvarlak ve ince bir tabaka ile sürüp tüm bölgeye yedirerek hafif masaj uygulaması yapabilir ve bakım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

3.Eli Temiz Tutmak İçin Doğal Sabunlar İle Yıkamak

Birçok hanım doğal el bakımı nasıl yapılır diye sorduğunda en önemli nokta ellerin sürekli temiz tutulması gerektiğidir. Bu püf noktayı gözden kaçırırsanız istediğiniz kadar krem kullanın ya da masaj yapın yine de ellerin tahriş olmasını ve çatlamasını önleyemezsiniz. Eğer daha ciddi bir cilt sorununuz var ise bu okuduklarınızı sakın uygulamayın direkt olarak bir cildiye doktoruna gidin ve tedavi olun.

Evde El Bakım Suyu Yapmak Mümkün Mü?

Evde el bakım suyu, isteğe bağlı olarak gül yaprakları ile isteğe bağlı olarak da sirke ile yapılan sular mevcuttur. Gül yaprağını gliserinli su ile karıştırarak ele uygulayabilir ya da beyaz sirke ve 2 litre suyu karıştırıp elinizi içinde bekletebilirsiniz. Ancak, bunlar ne kadar sağlıklı yöntemlerdir orası tartışılır çünkü herkesin el sorunu bireysel olduğu gibi ağır cildiye problemi ile de karşılaşma ihtimaliniz olabilir. Bu konuda en bilineni ve doğalı direkt olarak krem sürmek ve eli bolca yıkamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu