Güzellik ve Bakım

Evde En Kolay Kaş Çıkarma Yöntemleri Nelerdir?

Yüzümüzün ve gözlerimizin daha güzel görünmesine katkı sağlayan kaşlarımız, kıl köklerinde bazı vitamin eksiklikleri ve küsme gibi sorunlardan dolayı bazı dökülmeler yaşayabilir. Bu durum bazen kaş aralarında boşluk hatta seyrelme gibi durumlara neden olacaktır. Tam da bu esnada sizlere Evde En Kolay Kaş Çıkarma Yöntemleri Nelerdir? konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Evde En Kolay Kaş Çıkarma Yöntemleri

Kaş dökülmesi sorunu hemen hemen her kadın tarafından yaşanan sorunlardan biridir. Yavaş yavaş dökülmeye başladığı anda dikkat çekmese bile zamanla can sıkıcı olabilir. Kaşların yüz hattında önemli bir yere sahip olduğunu zaten biliyoruz. Kaş dökülmesi sorunuyla karşılaştığınızda canınız biraz sıkılabilir. Kaşlarınızın dökülmesinin en başında ise şekil vermek üzere kaş alımının yanlış yapılması nedeniyle köklerin zedelenmesidir. Sizler için hazırladığımız bu yazıda dökülen kaşlarınızı yeniden yerine getiriyoruz.

Kaş Çıkarma Yöntemleri
Kaş Çıkarma Yöntemleri

Hint Yağı İle Kaş Çıkarma

Doğanın doğal mucizeleri arasında yer alan hint yağı, kaşların ve kirpiklerin doğal yollarla uzamasına yardımcı olan yöntemler arasında yer alıyor. Kaşların çıkmasına yardımcı olan hint yağı aynı zamanda kıl köklerinin güçlenmesine de olanak sağlar. Sabahları birkaç damla hint yağını parmak uçlarına damlatıp, 30 dakika masaj yaparak ılık su ile güzelce yıkamanız lazım.

Zeytinyağı İle Kaş Çıkarma

İçinde bulunan A ve E vitaminleri sayesinde gözle görülür şekilde kaşları kalınlaştıran zeytinyağı E vitamini ile kıllar beslenirken A vitamini ile kılların yeniden çıkması sağlanır. Saf zeytinyağı ile bu yöntemi yaptığınızda gerçekten işe yaradığını görebileceksiniz.

Yumurta Sarısı İle Kaş Çıkarma

Biyotin konusunda oldukça zengin olan yumurta sarısı kılların çıkma süresini de hızlandıracaktır. Kaşların uzamasına da etki eden yumurta sarısını küçük fırça ile kaşlarınıza sürüp 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu yöntemi haftada 2 defa veya 3 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Soğan Suyu İle Kaş Çıkarma

Soğan suyunun içinde yer alan sülfür, kaşların kalınlaşmasını sağlarken aynı zamnada doğal bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur. 1 tatlı kaşığı soğan suyu ve 2 tatlı kaşığı limon suyunu blenderda karıştırıp macun haline getirin. Pamuk yardımıyla kaşlarınıza sürdükten sonra 1 saat bekletin ve kaşlarınızı yıkayın. Bu yöntemi hemen her gün uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu