Güzellik ve Bakım

Evde Kalıcı Dudak Dolgunlaştırma Mümkün Mü?

Evde kalıcı dudak dolgunlaştırma, kalıcı olarak mümkün olan bir şey değildir ancak bazı kısa süreli yöntemler vardır. Genelde dudaklar diş fırçası ile fırçalanarak dolgunlaştırılır veya bazı doğal kürler uygulanır. Fakat yine de bunları aklınız var ise denemeyin ve dudak sağlığınızı bozmayın.

Eğer, kesin bir çözüm istiyorsanız ve dudaklarınızdan hiç memnun değilseniz bir estetik doktoruna gitmenizde fayda var. Her şekilde ve biçimde olan uzuvların ayrı bir güzelliği olduğunu unutmadan detaylara geçtiğimizde şunlar söylenebilir;

Evde Geçici Dudak Dolgunlaştırma Nasıl Yapılır?

  1. Dudağı fırçalamak
  2. Doğal kür ve krem bazı uygulamak

1.Dudağı Fırçalamak

Geçici dudak dolgunlaştırma için dudakları diş fırçası ile fırçalamak doğal kürleri uygulamadan önce kan dolaşımını hızlandırdığı için ilk adımdır. Bunu yaptıktan sonra doğal dudak dolgunlaştırma yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Bilinmesi gereken bir püf nokta ise makyajınızın tamamen dudağınızdan çıkarılmış olması gerektiğidir.

Çünkü, ruj veya başka bir şey sürdüyseniz içindeki bileşen maddeler uygulayacağınız işleme zarar verebilir ve sağlıklı olmayabilir. Önce bir makyaj temizleme suyu ile tamamen dudağı temizledikten sonra fırça işlemini uygulayın daha sonrasında 5 dakika bekleyip diğer tekniklere geçebilirsiniz.

2.Doğal Kür Ve Krem Bazı Uygulamak

Örneğin bir çay kaşığı esmer şeker ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp iki saat buzdolabında beklettikten sonra dudağınıza yavaşça peeling yapar gibi uygulayabilirsiniz. Bunun yanında nane yağı kullanarak yine aynı şekilde 20 dk dolapta bekletme işlemi sonrası uygulayacağınız baz işlemi de dudakları dolgunlaştırmaktadır.

Bunun gibi tarçın ve karabiber yağı da aynı işlevi görmekte, siz isteğe bağlı olarak hareket edebilirsiniz. Ancak, unutmayın ki bunlar test edilip onaylanmış uygulamalar değildir bu tip istekler için estetik cerraha görünmenizde fayda var çünkü evde dudak dolgunlaştırma oldukça riskli bir durumdur.

Doğal Yollarla Evde Dudak Rengi Değiştirme

Evde dudak rengi değiştirme dendiğinde böyle bir durum kalıcı anlamda mevcut değildir sadece geçici çözümler vardır. Örneğin, nar çiçeği ve süt karışımını dudağa uygulamak bunlardan biridir veya sirke ile de bu işlem yapılabilir. Bal, badem şeker yağını karıştırıp aynı şekilde makyajsız dudağa uygulamak da bir çeşit sayılabilir.

Fakat, bilinmesi gereken önemli nokta bu tip isteklerin sonunun sağlığınızı bozmaya gideceğidir. Eğer hiçbir şekilde dudaklarınızdan memnun olamıyorsanız bunun için estetik doktora gitmeniz gerekmektedir. Olduğunuz halinizle güzel olduğunuzu ve kimsenin beğenileri sebebi ile değişmek zorunda olmadığınızı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu