Sağlıklı Yaşam

Evde Kilo Vermenin Kolay ve Pratik Yolu

Hepimizin sürekli olarak sormuş olduğu soruların başında evde nasıl kilo verebilirim ve evde nasıl kolay kilo verebilirim? Soruları geliyor. Size sunacağımız öneriler ile kolay bir şekilde kilo verebilir ve fazla kilolarınıza kısa süre içerisinde veda edebilirsiniz. Evde kilo verme yöntemleri sanıldığının aksine kolay ve zahmetsizdir. Hazırsanız, hadi gelin yazımızı beraber okuyalım.

Vermek İstediğiniz Kilolarınızı Parçalara Bölün

Kilo vermeye başlamadan önce; ne kadar kilo vermeniz gerektiğini kendinize kabullendirin. Bu durum kilo vermenin altın kuralıdır. Vermek istemiş olduğunuz kilolarınızı parçalara bölerek harekete geçin. Peki bunu nasıl yapacağım? Diyorsanız toplam vermeniz gereken kilo miktarı 15 kilo ise siz bunu aylık olarak parçalara bölmelisiniz. Her ay 5 kilo vermeyi hedefleyerek harekete geçerseniz 3 ay içerisinde fazla kilolardan kurtulmuş olursunuz.

İdeal Kilonuzu Belirlemeden Harekete Geçmeyin

Öncelikle ne kadar fazlalığınızın olduğunu öğrenin ve buna göre harekete geçin. Bunu öğrenmenin en kolay yolu: boyunuzun son 2 hanesinden 10 sayısını düşmektir. Kısa bir örnek ile açıklamak gerekirse: boyu 1.85 olan bir kişinin ulaşması gereken ideal kilo 75 kilodur. Yani buradaki 10 kilo sizin fazlalığınızdır.

Evde Kilo Vermenin Kolay ve Pratik
Evde Kilo Vermenin Kolay ve Pratik Yolu

En İyi Zayıflama Yöntemi Su İçmektir

Kilo vermek konusunda suyun ne kadar etkili olduğunu herkes biliyor olsa da uygulayan kişi sayısının yok denecek kadar az olduğunu söylemek gerek. Hızlı ve sağlıklı kilo vermenin en etkili yöntemi: Bol bol su içmektir. Her gün en az 12 bardak su tüketerek hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Yeteri kadar su tüketerek vücut içerisinde bulunan ödemden kurtularak, bu sayede fazla yağların hızlı bir şekilde yanmasına olanak tanırsınız. Yağ yakmanın en etkili yöntemi gün içerisinde bol bol su tüketmektir.

Evde Spor Yapmak

Hızlı kilo veremiyorum diyenlere tavsiyemiz evde spor yapmaları yönünde olacaktır. Spor yapmak, hem hızlı kilo vermenize yardımcı olur hem de vücudunuzda ortaya çıkacak olan sarkmaların önüne geçersiniz. Spor yapmak için spor salonlarına gitmenize gerek yok, evde çok kolay bir şekilde elastik bantlarla spor yapabilirsiniz. En basiti dans etmeyi deneyebilirsiniz.

Zihninizde Zayıflamayı Zor Hale Getirmeyin

Kilo vermeye karar verdiğinizde, ne kadar sürecek ve daha ne kadar bu şekilde devam edeceğim gibi düşünceleri kafanıza getirmeyin. Bu olumsuz düşünceleri zihninizden uzak tutmanız en doğru karar olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu