Güzellik ve Bakım

Evde Makyaj Yapmak İçin 5 Neden

2019’un sonlarında hayatımıza giren pandemi ne yazık ki hala devam etmekte. Bu süreçte sosyal mesafeyi korumak adına birçok kişi evlerinden çıkmıyor, çalışma ve eğitim gibi zorunluluklarını ise evlerinden yapıyor. Hal böyle olunca da birçok kadın eskisi gibi makyaj yapmıyor. İşte bu durumda olan kadınları biraz silkelemek için sizlere evde makyaj yapmak için gerekli olan 5 nedeni sıraladık.

Bir kadının makyaj yapmasının temel nedeni kendisini çok daha güzel, bakımlı ve havalı hissetmesi olmaktadır. Diğer bir deyişle kadınlar sadece kendileri için makyaj yapmaktadır. Diğer bir yandan sadece dışarıya daha az çıkıyoruz diye kendimizi iyi hissettiren bir şeyden de vazgeçmek zorunda değiliz. Bunun için her gün cilt tonunu eşitleyici fondöten veya BB krem, biraz allık ve rimel ile kendimizi çok daha iyi hissetmemiz mümkün olmaktadır.

Online Görüşmelere Her Zaman Hazırlıklı Olursun

Pandemi ile hayatımıza en çok giren kelime şüphesiz ki Facetime oldu. İşimizi, eğitimimizi ve hatta özel hayatımızı bile yüz yüze yapılan görüşmeler ile sürdürmek zorunda olduk. Bu görüşmelerin birçoğu planlanmış olmasına rağmen, bazen beklenmedik aramalarda gelebiliyor. İşte bu durumlara hazırlıksız yakalanmamak ve her zamanki imajınızı korumak içinde evde makyaj yapmak iyi fikirler arasında yer almaktadır.

Evde makyaj yapmanın faydaları

Bol Bol Selfie Çekebilirsin

Özellikle makyaj yapmayı özleyenler için bu harika bir neden olmaktadır. Dışarı çıkacakmış gibi makyaj yapıp sonrasında istediğin kadar selfie çekilebilirsin. Hatta bu makyajlarında yeni denemeler yapıp beğeni oranlarından hangisinin daha iyi durduğuna bile karar verebilirsin.

Cilt Bakımı Yapmış Olursun

Bu dönemde birçok kişi gibi sende cilt bakımına sarmış olabilirsin. Her zaman yaptığından çok daha sık olarak bu bakımları tekrarlamış da olabilirsin. Ancak cilt bakımı yapan makyaj malzemelerini keşfetmen senin için yeni bir çağın başlangıcı olabilir. Bu malzemeler sayesinde hem cildine bakım yapmış olursun hem de güzel görünümünden ödün vermezsin.

Terapi

Kim ne derse desin makyaj kadınlar için adeta bir terapidir. Birbirinden çekici renkleri kullanmak, kirpiklere hacim vermek veya porselen gibi bir cilde sahip olmak kadınların sıkıntılarının ve bunalımlarının üstesinden gelmesini sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu