Güzellik ve Bakım

Evde Saç Nasıl Boyanır? Özel Boyama Yöntemleri

Saçlarımızı boyamak bize hem farklı bir enerji katar hem de mutluluk. Evde saç nasıl boyanır sorusuna cevap arayan yüzlerce kişiyi görmek mümkün. Ortaya çıkan salgından dolayı neredeyse hiç kimse kuaföre gitmiyor ve bu duruma alternatif bir yöntem arıyorlar. İlk defa saçlarını boyamak isteyenler için saç nasıl boyanır ve bunun yanı sıra; beyaz saç nasıl boyanır sorularının cevabını vermeye çalışacağız. Kadınlar saçlarını nasıl boyar ve saç uçları nasıl boyanır gibi incelikleri sizler için araştırdık.

Saç Nasıl Boyanır
Saç Nasıl Boyanır?

Evde saç boyama işlemi sanıldığının aksine oldukça basit bir işlemdir. Saç boyama işlemine geçmeden önce alerjinizin olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Kullanacağınız ürünün arkasında yazan talimatları inceleyebilirsiniz. Genel olarak baktığımızda bu durumun çok düşük bir ihtimal olduğunu söylemeliyiz. Saç boyama öncesi evimizde olması gereken malzemeler şu şekildedir:

  • Marketten alacağınız saç boyası
  • Krem peroksit
  • Boya karıştırma kabı ve fırçası
  • Eldiven ( Genellikle boyaların içerisinden çıkmaktadır)
  • Bone ( Genellikle boyaların içerisinden çıkmaktadır)
  • Vazelin krem

Saç Boyama Yöntemi

Daha önce hiç saçınızı boyamadıysanız; saçınızı boyamak için saçınızın rengi ile boyamak istediğiniz renk tonu arasında çok iyi karar vermeniz gerekir. Sahip olduğunuz saç siyah ise; tek seferde sarı saç rengine geçmeniz mümkün olmayacaktır. Saçı sarıya boyama işlemi için açıcı kullanmanız gerekecek ve bu sayede sorunsuz bir şekilde siyah saçtan sarı saça geçiş yapmış olacaksınız. Eğer açıcı kullanmak istemiyorsanız; kahverengi tonları kullanarak, bir iki boyama işlemi sonrası istediğiniz renge ulaşmanız da mümkündür.

Açık renge sahip saçı sarıya boyamak çok daha kolaydır. Bu kişiler siyah ya da kızıl rengi seçerse; işte o zaman iş olduğundan daha zor hale gelecektir. Bu renklerden geri dönmeniz oldukça zor ve zahmetlidir. Bu renkleri tercih eden kişiler, uzun süre kullananlardır.

Saç boyama yöntemleri hakkında bilgileri sunduk ve şimdi saç boyama işlemine geçebiliriz. Fırça yardımı ile boya, saçın tamamına eşit şekilde sürülür ve boya uygulamış olduğunuz saça, bone takarak 30 dakika bekletilir. Bu süre sonunda saç yıkanır ve kurutulur. Pratik bir ipucu: Boya uygulamadan önce; saç bitiminin olduğu yerlere ve kulak kenarlarına bir parça vazelin sürüp, dağıtırsanız; olası bir boya lekesinin önüne de geçmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu