Güzellik ve Bakım

Evde Saç Ve Sakal Tıraşı Nasıl Yapılır? Tıraş Rehberi

Evde Saç ve Sakal Tıraşı Nasıl Yapılır?

Kişisel bakım ve imaj oluşturma anlamında evde kendi imkanlarımızla saçımızı ve sakalımızı kesebiliriz. Saç kesimi konusunda zorluk yaşama ihtimaline karşı bir başkasından yardım alabileceğimiz gibi kendi başımıza da saç tıraşı yapabiliriz. Saç tıraşı yapabilmek için belirli numaralar ile ayarlanabilen bir saç tıraş makinesi edinmemiz gerekir. Saçlarımızı örneğin 3 numara ile kesmek istiyorsak bu numaraya ayarlamalıyız.

Evde Saç ve Sakal Tıraşı

Evlerimizde kendi imkanlarımızla saç sakal tıraşı yaparak kendi imajımızı oluşturabiliriz. Bunun için belirli bir karar vererek o karara uymamız gerekir. Mesela makine yardımıyla saçlarımızı bir ayarda kesebiliriz ya da yanlarımızı ve ensemizi kat kat, kısadan uzuna doğru kademeli olacak şekilde ayarlayabiliriz. Ayrıca sakallar için tıraş bıçağı, ustura veya makine kullanarak farklı şekillerde de tıraş olabiliriz.

  • Saç tıraşı için makine yardımıyla örneğin 3 numaraya tıraş olabiliriz. Saçlarınızı bozmadan her yerini 3 ile alacağınızdan tek başına uygularken bile bir sorunla karşılaşma durumunuz büyük ihtimal olmayacaktır. Yalnız kademeli kesim düşünüyorsanız işler biraz değişebilir çünkü bu durumda elinizin yatkınlığı çok önemlidir. İz bırakmadan bir kesim yapmak zor olacağından yavaş hareketlerle, elinizi alıştırarak tıraşa başlamalısınız. En alt kısımlar 1 numara sonra kademeli olarak 2 ve 3 numara sırasıyla kat geçişlerini uygulayabilirsiniz. Kat geçişlerinde iz bırakmamanız tamamen sizin el becerinize bağlıdır.
  • Sakal tıraşı için tamamen mi keseceksiniz yoksa belli bir uzunlukta mı bırakacağınıza karar vermeniz gerekir. Evde sakal kesimi için tıraş bıçağı kullanarak tamamen sıfırlayarak sinekkaydı tıraş olabilirsiniz.
  • Sakal tıraşı konusunda makine yardımıyla belli uzunluklarda sakalınızı kesebilirsiniz. Sakalınızın yan taraflarını daha kısa, orta kısım ve bıyık kısmını makine aracılığıyla farklı uzunluklarda bırakabilirsiniz. Burada yapmak istediğiniz modele bağlı olarak kendi fikirlerinizi ortaya çıkarmanız söz konusu olacaktır. Hangi modelin yakıştığına bakarak daha da kısa hale getirebilirsiniz. Kolay gelsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu