Hayata Dair

Evdeki Uçuşan Tozları Temizlemenin Yolları

Kadınların en çok uğraştıkları konuların başında ev temizliği gelmektedir. Ev temizliği yapan hanımlar kısa bir süre sonra yeniden tozların havalarda uçuştuğuna şahit olurlar. Ancak bu durumdan kurtulmanın yollarını bulamayan kadınlar en sonunda pes ederek tozlarla yaşamaya başlarlar. Sizlere evi temizlemenize rağmen uçuşan tozlardan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız. Evde uçuşan tozları temizlemenin yolları ile tozların uçuşmadığı sağlıklı bir evde yaşayabileceksiniz.

Evde Uçuşan Tozlardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

· Klimalar Birer Toz Canavarıdır

Evlerimizde klimalar ile hem sıcaklığı, hem de soğukluğu aynı cihaz üzerinden yaşama fırsatına sahip oluyoruz. Her ne kadar bizi dondurucu soğuklardan ya da bunaltıcı sıcaklardan korusa bile klimalar birer toz canavarlarıdır. Bu yüzden klimaların filtrelerini düzenli aralıklarla temizlemeye özen gösteriniz.

· Halı Temizliğine Dikkat Edin

Halılar tüylü olduğundan dolayı evdeki tozu en fazla kendisine çeken ürünler arasında yer almaktadır. Eğer halı temizliğinizi doğru ve etkin bir şekilde yaparsanız evinizdeki uçan tozlar büyük ölçüde azalacaktır.

· Sineklikleri Düzenli Olarak Yıkayın

Evimizde oluşabilecek sinek istilasını engellemek için genellikle pencerelerimize sineklikler takarız. Ancak sineklikler camlar açıldığında tam bir toz tutuculardır. Hem içerideki tozu üzerine hapsederler. Hem de dışarıdan gelen tozu küçük deliklerden içeriye doğru alırlar. Böylece evinizde uçuşan tozlar görmeye başlarsınız. Ancak sinekliklerinizi camlarınızdan çıkararak düzenli bir şekilde yıkayıp kurularsanız evdeki uçuşan tozlarla karşılaşma ihtimaliniz düşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu