Hayata Dair

Gönül Dağı Dizisi

Gönül Dağı dizisi, TRT 1 ekranlarında oldukça ilgi uyandırmış, TRT yapımı diziler arasında yer almaktadır. 22. bölümün de bu akşam yayınlanması sonucunda dizide olaylar dizi sevenlerini ekrana kilitleyecek.

Oyuncu kadrosu bakımından oldukça güçlü bir kadroya sahip olan dizinin konusu da oldukça izleyiciler tarafından sevilmektedir. Yazımız içerisinde Gönül Dağı dizisinin oyuncuları, dizinin nerede çekildiği ve hangi şehirde geçtiği yer almaktadır.

Gönül Dağı Dizi Oyuncuları

Cumartesi akşam saatlerinde izleyicilerini ekrana kilitleyen Gönül Dağı dizisi, bu hafta da izleyicilerine oldukça kaliteli sahnelerle karşısına çıkıyor. Dizinin oyuncu kadrosunun oldukça güçlü olması ve konusu dizinin reytinglerde iyi bir yer almasını sağlamıştır. Peki dizinin oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor?

  • Berk Atan (Taner rolü ile yer almaktadır.)
  • Gülsim Ali İlhan (Dilek rolü ile yer almaktadır.)
  • Yavuz Sepetçi (Ciritçi Abdullah rolü ile yer almaktadır.)
  • Ege Aydan (Celal Bey rolü ile yer almaktadır.)
  • Semih Ertürk (Veysel rolü ile yer almaktadır.)
  • Ecem Özkaya (Zahide rolü ile yer almaktadır.)

Gönül Dağı Dizisi Hangi Yerde Çekiliyor?

Gönül Dağı dizisi, çekimleri genel olarak Eskişehir ilinin Sivrihisar ilçesinde çekilmektedir. Genellikle kırsal bölgelerde çekilen dizi izleyicileri tarafından oldukça sevilmektedir.

Gönül Dağı Dizisi hakkında bilgi
Gönül Dağı Dizisi hakkında bilgi

Gönül Dağı Dizisinin Konusu

Bozkırda bir Anadolu masalı anlatılmaktadır. Gönül dağı, sapsarı toprakların, senelerce dile gelen efsanelerin unutulmayan aşkların hikayesidir.

Gönül Dağı, küçük dünyaları üzerinden oldukça büyük hayaller kuran Anadolu çocuklarının hikayesidir. Gönül dağı dizisinde bozkırda tüm engellere karşın imkansızı başarmaya çalışan ve hayallerinin peşinden koşan 3 kuzenin hikayesi anlatılmaktadır.

Yazılan bütün hikayelerde bozkırı ve coğrafya üzerinde yaşayan kişileri samimi bir ağızla anlatan ‘’ Bozkırın kalemi ‘’ Mustafa çiftçi hikayenin yazarıdır. Gün yüzüne çıkmayan masallardan esinlenerek senaryo haline getirilen Gönül Dağı, ilk bölümü ile beraber izleyicilerin beğenilerini kazanacak bir dizidir.

İzleyen kişilerin memleketlerine duydukları özlemi giderecek bir şölen sunmaktadır. Dizide Gülsüm Ali İlhan ve Berk Atan’ın başrolleri almaktadır. Konusu ise bozkırın orta kısmında bulunan şirin bir kasaba içerisinde yaşayan sevecen, sıcakkanlı Anadolu insanlarının yaşamını anlatıyor. Gelenekleri, efsaneleri, şehirlerde unutulmuş değerleri alın teriyle gönülden yaşayan, emek harcayarak kazanırken sevdayı yüreğiyle hisseden, hayalleri ve umutların hikayesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu