Güzellik ve Bakım

Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Vücudun yaşlanmasının başlaması ile göz çevresinde kırışıklar oluşmaya başlar. Neredeyse bütün hanımların dert ettiği bu sorun yaşlanmanın en belirgin özelliğidir. Göz çevresinde oluşan kaz ayaklarının başlıca nedenleri bulunuyor. Bu nedenlerin başında yaşlanma olsa da genetik nedenler ve bakımsız cilt de kaz ayaklarının oluşmasına neden olur. Elbette ki kaz ayaklarını azaltacak hatta bu kırışıkları durduracak bazı bakım yöntemleri bulunuyor. Kaz ayaklarını giderecek kozmetik ürünleri bu kırışıklıklara iyi geliyor. Bunun yanı sıra kaz ayaklarını gidermek için egzersizlerde yapılabilir. Ya da evde bulunabilecek doğal ürünler ile maske uygulaması da kaz ayaklarını giderebilir.

Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları Neden Oluşur?

Göz çevresinde oluşan kaz ayaklarının nedenleri tartışılır. Kaz ayak kırışıklıkları yaşlanmaya bağlı olarak oluşabiliyor. Bunun yanında bilinçsiz cilt bakımı ile sağlıksız yaşam tarzı da neden olabilir. Kaz ayaklarının oluşumunda genetik faktörlerde sıralamada yer alıyor. Doğru müdahale ile kazayağı kırışıklıkları en aza indirilebilir.

Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları İçin Egzersiz Yapılmalı mı?

Göz çevresinde oluşan kırışıkları azaltarak geciktirecek bazı yöntemler bulunuyor. Kaz ayakları için kozmetik ürünlerinin kullanılması mümkün. Ama kazayağı kırışıklarına karşı hanımların arasında en çok tartışılan ise göz çevresine yapılan egzersiz hareketleridir. Göz çevresine doğal bir yöntem olarak ile yüz yogası yapılabilir. Yüz yogası yüz yıllar öncesinden yapılan bir yöntemdir. Eğer düzenli olarak bu egzersizler yapılırsa kaz ayaklarını azaltabilir.

Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları İçin Evde Yapılabilen Basit Tarifler?

Can sıkan kazayağı kırışıklarını gidermek için bazı basit yöntemlerde bulunuyor. Evlerde kolayca bulunabilen basit malzemeler ile kaz ayaklarını giderebilirsiniz. Kaz ayaklarını azaltan göz maskelerinden bir kaçının tarifi:

  • Yumurta akı tarifi: bir adet yumurta akını bir kap içerisinde köpük olup katılaşana kadar çırpıp fırça yardımı ile göz çevresine sürün. 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayıp buz kompleksi uygulayın.
  • E vitamini kapsülü:2 adet E vitamini kapsülünü bir kâseye boşaltın eliniz ile bu serumu göz çevresine parmağınız ile sürerek yedirin ve dairesel hareketler ile masaj yapın.
  • Alo vera jeli: alo vera jeli de kaz ayaklarına iyi gelen yöntemler arasında olanlardan. Alo vera yaprağından jelini kaz ayaklarına sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu