Güzellik ve Bakım

Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları Nasıl Geçer?

Göz çevresi kaz ayağı kırışıklıkları nasıl geçer? Bu sorunun cevabı tüm bayanlar tarafından merak ediliyor olmasıyla birlikte, çözüm bulmak için çeşitli yollara başvurduklarını görüyoruz. Göz çevresinin derisi zamanla çeşitli olumsuzluklara maruz kalabiliyor. Kuruluk ve benzeri nedenlerden dolayı göz çevresi kırışıklıkları kendisini daha fazla gösterir. Göz çevresi kırışıklığına neden olan gülme, derinin kasılması ile kaz ayağı çizgilerinin oluşumuna neden oluyor. Gülmeden yaşamanın mümkün olmadığını düşünürsek elbet insanlar gülecek ve sevinçlerini paylaşacaktır. Düzenli bakımlar ile bu sorunun önüne geçmek mümkündür.

Geçici yöntemler ile kaz ayağı çizgisinden kurtulmak mümkün olsa da, kalıcı çözüm her zaman tercih edilen çözümler arasında yer alıyor. Bu geçici yöntemlerden biri de; botoks tedavisidir. Pahalı bir tedavi yöntemi olmasının yanı sıra; 6 ay gibi kısa bir süre cildinizi koruyabiliyor. Bu süre sonunda cildiniz eski haline tekrar geri dönecektir. Doğal yöntemlerle kaz ayağı çizgisinden kurtulabilir ve sonucun kalıcı olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları Nasıl Geçer
Göz Çevresi Kaz Ayağı Kırışıklıkları Nasıl Geçer

Yumurta Beyazı Kırışıklıklardan Kurtulun

Kaz ayağı çizgilerinden kurtulmak için yumurta beyazı bu konuda oldukça başarılı bir yöntem diyebiliriz. Uygulanan bölgeye gerginlik hissi vermesiyle, kırışıkların azalmasına yardımcı olur. Yumurta beyazını göz çevresini sürün ve kurumasını bekleyin. Bu işlemi haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Süt Tüketmeye Özen Gösterin

Göz çevresinin kalsiyuma ihtiyacı olduğundan bolca süt tüketmeniz önerilir. Düzenli olarak tüketmiş olduğunuz süt, cilt cildinize parlaklık vererek cildinizin taze kalmasını sağlayacaktır. Buna ek olarak pamuk yardımı ile ılık sütü göz çevresine uygulayabilirsiniz. Uygulamanın ardından göz çevresi bakım kremi ile destek sağlamak büyük etki yaratacaktır. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanması önerilir.

Aloe Vera İle Gözenekleri Sıkışaltırın

Aloe Vera, cildin nem dengesini koruyarak kaybolmuş olan nemi tekrar cilde kavuşturur. Son dönmelerde etkisinden oldukça fazla söz ettiren Aloe Vera, birçok kadın tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Aloe Vera’nın cilde olan faydaları:

  • Cildin kaybetmiş olduğu nemi sağlar ve nemi dengede tutar.
  • Gözeneklerin sıkı ve cildin canlı kalmasına olanak tanır.

Her gün düzenli olarak Aloe Vera kullanmak, cildinize parlaklık ve canlılık kazandırır. Kırışıklıkların önüne geçerek, göz çevresinde meydana gelmesi öngörülen kaz ayağı çizgisini önler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu