Sağlıklı Yaşam

Göz Kapağı Sarkması Nasıl Önlenir?

Göz Kapağı Sarkması

Göz Kapağı Sarkması Nasıl Önlenir?

Göz kapağı sarkması tıbbi olarak ptozis olarak bilinir. Üst göz kapağının aşağı doğru düşmesi ile gerçekleşmektedir. Bir göz kapağının sarkmasının nedeni farklı olabilir. Genetik faktörler ya da yaşlanma bu etkiler arasındadır. Doktorlar sarkık göz kapağını ameliyat ile tedavi ettirebilirler. Ancak bunun dışında göz kapı sarkması için önlem almak mümkün mü? İşte yanıtı…

Göz Kapağı Sarkmasını Önlemek

Çoğu zaman kişinin kendi davranışları, vücudunuzda sağlıksız sonuçlara yol açabiliyor. Bunu büyük ölçüde azaltmak için, yaptığımız davranışları kontrol altında tutabiliriz. Bu durumda göz kapağı sarkması için de geçerlidir. Yani bunu önlemek üzere hareket ederek, göz kapağının sarkması olmadan hayata devam etmek mümkün.

Botoks enjeksiyonlarından uzak durmak;

Göz kapaklarında yaşanan sarkmayı önlemek için ilk akla gelen botoks enjeksiyonlarından uzak durmak. Cilt dokusunun değiştirilmesi sonrasında daha büyük sorunlara yol açabiliyor. Bunun önüne geçmek için yapmanız gereken, botoks enjeksiyonlarından uzak durmak olarak açıklanabilir.

Aynı zamanda göz kapağı sarkması nedenleri arasında kas problemleri, nörolojik sorunlar, yaşlanma ya da göz travması gibi durumlar da var. Bu gibi durumları kişisel olarak ortadan kaldırmak mümkün değil; ancak doktor önerisi ile hareket ederek daha sağlıklı hareket etmek mümkündür.

Göz Kapağı Sarkmasına Doğal Çözüm

Göz Kapağı Sarkması Nasıl Önlenir?
Göz Kapağı Sarkması Nasıl Önlenir?

Yaşanan göz kapağının sarkık olması sorununu doğal yöntemler ile de aşabilirsiniz. Çok büyük bir sarkma olmaması durumunda, bu durumun önüne geçmek için yapılması gereken doğal bakımlar olacaktır. Siz de değerlendirip göz kapağı sarkması sorununu doğal şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

  • Aloe Vera: 1 çorba kaşığı aloe vera, bir çorba kaşığı doğal yoğurt, yarım ekmek kaşığı yulaf ezmesini karıştırmak gerekiyor. 1 dilim kalın kesilmiş olan salatalığı da rendeleyerek göz çevresine sürmeniz isteniyor. Bu şekilde 30 – 40 dakika beklemeniz yeterlidir. Ardından soğuk su ile durulayabilirsiniz.
  • Yumurta Akı: Yumurtanın beyazını ayırın. İçine iki pamuk topunu içine atın ve iyice çekmesini bekleyin. Ardından pamukları göz çevrenize sürün.

Önerilen bu yöntemler ile göz kapı sarkması iyileştirilebilir. İlerleyen durumlarda ise yapılması gereken doktor görüşü almaktır.

Göz Kapağı Sarkmasına Doğal Çözümler ve çok daha fazlasını sizler için bu yazımızda paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu