Güzellik ve Bakım

Gözlerinizi Mavi Işıktan Koruyun!

Hemen hemen herkes, neredeyse sabahtan akşama kadar ekran başında olduğundan dolayı gün aşırı güneş koruma kremi sürmesine gerek yok diye düşünür. Ancak bu düşünce pekte doğru değildir. Güneş koruyucu krem sizi yalnızca güneşin zararlı etkilerinden korumak ile kalmaz; aynı zamanda cildinizi telefon ve bilgisayar ekranlarının yaymış olduğu mavi ışığa karşı da koruma altına alır. Bu sayede cildiniz, kırışıklıklara ve erken yaşlanmaya karşı güçlenmiş olur.

Olmazsa Olmaz Güneşe Karşı Koruyucu Kremler

Dünyanın her yerinde birçok cilt uzmanı, güneş korucuyu kremlerin önemini her seferinde vurguluyor. Evde olduğunuz süre boyunca, güneş koruma kremi kullanmaya gerek olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak uzmanların görüşleri; güneş ışığı altında 15 dakika kalarak almış olduğumuz mavi ışık etkisi ile herhangi bir led ışığında 1 saat kalarak aldığımız ışık, aynı oranlara sahiptir. Güneşin yaymış olduğu zararlı ultraviyole ışınlarının yanında; cep telefonu ve bilgisayar ekranları da cildiniz üzerinde şişkinlik, ton farklılıkları ve kızarıklığa neden olan HEV ışınları yaymaktadır. Ciltte leke ve kırışık oluşmasının en büyük etkenlerinden biri olan, çağımızın vazgeçilmezi cep telefonu ve bilgisayar ekranlarının yaydığı mavi ışıklar, güneşin yaydığı UV ışınlarından daha fazla zarar vererek, cilt üzerinde kalıcı hasarlara yol açabiliyor.

Gözlerinizi Mavi Işıktan Koruyun
Gözlerinizi Mavi Işıktan Koruyun

HEV Işınlarına Karşı Cildiniz Risk Altında

Güneşin yaydığı zararlı ışınların yanı sıra; anti-aging özellikli olmasından ötürü, cildi HEV ışınlarından da koruyan güçlü bir madde olan Hint Ginsengi vb. güçlü koruma etkisi sağlayan güneş koruyucu kremler sayesinde, cildinizi olası hasarlara karşı koruma altına alabilirsiniz.

Göz Çevrenizi Mavi Işıktan Koruyun

Yapılan araştırmalar doğrultusunda mavi ışığın cildi erken yaşlandırdığı kanıtlanmıştır. Özellikle bu ışığa geceleri daha fazla maruz kalındığında cilt kendini yenileyemiyor ve ekstra yorulmuş oluyor. Göz çevremiz cildimizde en hassas bölgelerden biridir. Bundan dolayı, göz çevresini korumak için mavi ışık kıran gözlük teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Göz çevresini koruyup, onaran birçok dünya markası göz kremleri olduğunu söylemek isteriz. Bu ürünler ile göz çevresini mavi ışığın zararlı etkilerinden uzaklaştırmış olursunuz. Güçlenen cilt bariyeri, yaşlanmaya karşı da direnç kazanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu