Güzellik ve Bakım

Günlük Cilt Bakımı Tavsiyeleri

Cilt Bakımı Tavsiyeleri

Herkes, sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmak ister fakat cilt bakımı için sürekli olarak yeni ürünler çıkması sebebiyle hangi ürünü nasıl kullanacacağımıza dair bir fikir bulmak oldukça zordur. Yapılması gereken temel şeyleri herkes bilse de – uykunuzu alın, yüzünüzü soğuk suyla yıkayın vb.- cildiniz için daha fazlasını nasıl yapabilirsiniz? Neyse ki güzel bir cilt görünümü için aşırı pahalı ürünlere veya sihirli bir dokunuşa gerek yok. İşte birkaç cilt bakım tavsiyesi;

Bol Bol Su İçin

Cildimiz, vücudumuzda olup biteni yansıtmaktadır. Günlük yeteri kadar su içmezseniz, vücudunuz gerekli düzeyde beslenmediği için cildiniz daha az çekici, daha az kuru ve daha mat görünür. Hem vücudumuzdaki toksinleri atmak için hem de istenilen parlak cilde ulaşmak için günde en az 8 bardak su içmek gerekir.

Yatmadan Önce Yüzünüzü Yıkayın

Gün boyunca cildimiz güneşe, kire, kirliliğe maruz kalır ve cildimiz oldukça yorulur. Bu kirler ciltteki gözeneklerle etkileşime girip ciltte leke oluşumuna sebep olabilir. Bu yüzden, gece yatmadan önce yüzünüzü yıkamak cildinizin nefes almasını sağlayacaktır.

cilt-bakimi
Cilt Bakımı

Güneş Kremi Kullanın

Güneş kremi kullanmak için güneşli bir yerde olmanıza gerek yoktur. Bulutlu veya yağmurlu bir hava olsa bile güneş kremi kullanmak cildinizin daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda, cildinizi dış tehditlerden de korumaktadır. Göz ve dudaklar da dahil olmak üzere az miktarda güneş kremi kullanmak cildiniz açısından yeterli olacaktır.

Çok Fazla Cilt Bakımı Ürünü Kullanmayın

Cilt bakımı için aynı anda birçok ürün kullanmak en çok yapılan yanlışlardan biridir. Aynı anda birden fazla ürün kullanmak cildinizin sertleşmesine, cilt gözeneklerinin tıkanmasına ve ciltte çatlamaya neden olur. Her ürünün belli bir kullanım şekli olduğu için hepsini aynı anda uygulamak cildinizde kötü bir görünüm bırakır.

Makyaj Fırçalarınızı Düzenli Olarak Temizleyin

Uzmanlar, enfeksiyon kapma ve cilt gözeneklerinin kapanmasına karşı düzgün bir koruma için makyaj fırçalarının haftada en az bir kere yıkanması gerektiğini söylemektedir. Göz çevresi vb. gibi özel alanlarda kullanılan fırçalar için ise ayda iki kez temizlenin uygun olduğu gözlemlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu