Hobi & Eğlence

Güzel Zaman Geçireceğiniz ve Evinizi Güzelleştireceğiniz 5 Hobi

Evinin güzel olmasını herkes ister. Bazen yaratıcı bir fikirle evinizin görünümünü tamamen değiştirebilir bazen ufak bir dokunuşla yepyeni bir hava katabilirsiniz. Kendi zevkinize göre tasarladığınız, istediğiniz renk ve modelde yaptığınız objelerle evinizi dekore etmek daha anlamlı olacak ve farklılık katacaktır. İşte sizlere yaparken güzel zaman geçireceğiniz ve evinizi güzelleştireceğiniz 5 hobi fikri.

Ahşaplardan Ürünler

Eski kasalar, tahta parçaları ve hatta sokaklardan toplayacağınız kurumuş dallar ile birbirinden güzel dekoratif ürünler tasarlamak mümkün. Ahşap paletlerden istediğiniz boyutta kitaplık tasarlayabilir ya da palet üstüne cam kestirerek sehpa olarak kullanabilirsiniz. Birkaç sandık veya kasayı istediğiniz renklerde yağlı boya ile boyayarak kancalar ile sabitleyebilirsiniz. Böylece mutfağınızda, fincanlarınız ya da aksesuarlarınız için harika bir raf Tasarlayarak farklı bir hava katmanız mümkün.

Rengarenk Tablolar

Tuvalinize sıçratma tekniği kullanarak özgürce bir tablo yapabilirsiniz. İstediğiniz renklerle yapacağınız bu tablo da sade bir köşeye renk katabilirsiniz. Rastgele yapıştırdığınız bantlar üzerinden renkli renkli boya yaptıktan sonra bantları kaldırarak harika görünümler elde etmek mümkün. Düz renkli eşyaların bulunduğu yerlerde asarak canlılık katabilirsiniz. Daha anlamlı, maneviyatı yüksek bir tablo yapmak isterseniz tüm aile bir araya gelerek tek bir tablo yapmak tam size göre. En büyük elden en küçük ele doğru farklı renklerde yapılacak baskı seneler sonrası için güzel bir anı olacaktır.

Güzel Zaman Geçireceğiniz Ve Evinizi Güzelleştireceğiniz 5 Hobi
Güzel Zaman Geçireceğiniz Ve Evinizi Güzelleştireceğiniz 5 Hobi

Hasır İpler

Maliyeti az görünüşü hoş bu malzemeyle pek çok çeşitte objeler yapabilirsiniz. Kullanmadığınız şişe veya kavanozun etrafını sararak güzel bir vazo yapabilirsiniz. Çalışma masaları için kalemlik ya da dekoratif mumluklar tasarlayabilirsiniz. Boş bir kutuyu hasır iplikle kaplayarak güzel bir hediye kutusu oluşturarak sevdiklerinize anlamlı hediyeler verebilirsiniz.

Örgü Dünyası

Örgü deyince aklınıza sadece kıyafetler gelmesin, basit bir örnek öğrenerek koltuk örtüsü örebilir veya TV battaniyesi yapabilirsiniz. İstediğiniz renklerle yapacağınız bu ürünleri misafirleriniz gelince kullanabilir ya da sevdiklerinize yumuşacık el emeği bir hediye üretebilirsiniz.

Punch İşi

Son zamanlarda oldukça popüler olan punch ile birçok tasarım yapabilirsiniz.

Örneğin;

  • Havlu kenarı
  • Paspas
  • Kırlent
  • Kasnak duvar süsleri

Gibi birçok ürün tasarlamak mümkün. İstediğiniz renk ve modellerde yapacağınız bu ürünler ile kendi zevkinizi evinize yansıtabilir, farklı bir görünüm yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu