Hayata Dair

İlk Buluşma Nasıl Olmalıdır?

İlk buluşma nasıl olmalıdır? Sorusu en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Birçok insan doğru kişiyi bulmak için uzun zaman harcar ancak doğru kişiyi bulmak o kadar da kolay değildir! Aradığı kişiyi bulanlar, ilk buluşmada nasıl davranacağını bilemiyor ve başlamadan bitmesini de, elbette kimse istemez. İlk izlenimin her zaman önemli olduğunu iyi biliriz ve bu durumu göz önünde bulundurarak; ilk buluşmada nasıl davranılır? Bunu çok iyi bilmemiz gerekir. Kadın ve erkeklerin davranış şekli yazımızın devamında..

İlk Buluşma Kesinlikle Baş Başa Olmalıdır

Daha önce bir araya gelmemiş olan iki yabancı bir araya gelecek ve birbirlerini ise tam anlamı ile tanımıyorlar. Bu yüzden, ilk buluşma esnasında kesinlikle baş başa olunması gerektiğini hatırlatırız. İlk buluşma anında yanınızda bir arkadaşınızı götürmek yapılacak en büyük yanlışlardan biridir. Çünkü bu şekilde karşınızdaki kişinin nasıl biri olduğunu anlamanız oldukça zor olacaktır. Sürekli olarak dikkatiniz yanınızdaki arkadaşınıza gidecek ve onun da sohbete dahil olması ile birbirinizi tanımanız daha güç bir hal alacaktır.

İlk Buluşmada Nasıl Olmalıdır
İlk Buluşmada Nasıl Olmalıdır?

Fazla Kasmaya Gerek Yok Kendiniz Olun

İlk buluşma anında kendinizi çok fazla kasmayın! Nasıl biriyseniz o şekilde olmanız sizin yararınıza olacaktır. Sessiz olmak yerine, biraz geveze olmak daha iyidir. Ne kadar çok sessiz olursanız; karşınızdaki kişiyi de o derece sıkmış olursunuz. Sessiz biriyle buluşmak istemeyen kişi sayısının fazla olduğunu düşünürsek, neşeli ve geveze olmak daha iyi gibi duruyor. İçinizdekileri saklamayın.. Ne var ne yok, karşınızdaki kişiye açık ve net olun.

Hesap Bölüşme Olayı Doğru Değil

Aynı masada otururken ve özellikle ilk buluşma anında hesap bölüşmek hiç de doğru değildir. Özellikle bir erkeğin karşısındaki bayanla hesap bölüşmesi doğru karşılanmaz. Bu buluşma romantik bir anı yansıtıyorsa, böyle bir durumun olması söz konusu bile olamaz. Eğer karşınızdaki kişiyle ciddi bir ilişkiye girmeyi düşünüyorsanız; hesap bölüşme olayı hiç yakışık almayacak ve bu ilişkinin çok uzun sürmeyeceğini bilmek gerekir.

Giyim Ve Kuşama Dikkat!

İlk buluşmada düzgün ve dikkat çekici giysiler giymenin önemli olduğunu hepimiz çok iyi biliriz. Giyim tarzınızın çok abartılı olmasına gerek yoktur. O güne özel sade bir şeyler giymek yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu