Hayata Dair

İngilizce Bilmek Neden Önemlidir?

İngilizce, tüm dünyada konuşulan ve geçerliği olan bir dildir. Başta Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Pakistan olmak üzere ana dili İngilizce olan ülkelerin toplam nüfusu 2.153 milyardır. Böylesine geniş bir kullanım alanı olan bir dili öğrenmek de bir sürü açıdan büyük fayda sağlamaktadır. Peki bu faydalar nelerdir?

İş İmkanı Sağlar

Artık günümüzde birçok şirket, çalışan veya işçi alımı yaparken okuduğunuz okuldan ziyade sizin ne kadar geliştiğinizi kontrol etmektedir. İngilizce dilini bilmek size ve şirketinize çok şey katacağı için de İngilizce bilmek iş başvurularınız için oldukça önemlidir.

Yerli firmaların yanı sıra globaldeki Apple, Facebook, IBM, Renault, Amazon, Microsoft gibi dev şirketler de Türkiye’den veya dünyanın herhangi bir yerinden çalışan alımı yaparken İngilizce dil bilgisine çok önem vermektedir.

İngilizce Bilginiz Sayesinde Seyahatlerinizde Zorluk Yaşamazsınız

Makalemizin girişinde de bahsedildiği üzere İngilizce 50’den fazla ülkenin resmi dili olduğu için yurt dışında seyahat yaparken anlaşma konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Bunun yanı sıra, herhangi bir sıkıntı vb. gibi olaylar yaşamanız durumunda İngilizce bilginiz sayesinde kolayca yardım alabilirsiniz.

İngilizce-ogrenmek
İngilizce Bilmek Neden Önemlidir?

Araştırmalarınız İçin Bolca Kaynak Sağlar

Okul veya iş hayatınızdaki araştırmalarınızda İngilizce dili üzerinden arama yapmak, daha fazla kaynağa ulaşmanızı sağlayacaktır. Eğer İngilizce bilginiz olmadan araştırma yaparsanız kaynak sayısı daha az olacağı için araştırmalardan yardım almak daha zor olacaktır.

Yapılan araştırmalar sonucunda edilen bilgiye göre dünyadaki çalışmaların %80’inden fazlası İngilizce olarak yazılmaktadır. Bu yüzden, İngilizce bilmek proje, ödev, çalışma vb. gibi durumlarda araştırma yapmanız açısından çok fayda sağlar.

İngilizce Bilgisi Medyada ve İnternette Gezerken Kolaylık Sağlar

Çoğu ülke; televizyon, gazete, internet gibi ortamlarda kendi ana dillerinin yanı sıra İngilizce diline de yer vermektedir. Bu sebepten dolayı da İngilizce bilmek tüm dünyadaki haberlere anında ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra, internette izlemek istediğiniz bir dizi veya filme İngilizce altyazı ile daha kolay ve daha hızlı ulaşabilirsiniz. Tüm dillerde, altyazılar İngilizceden çevrildiği için her zaman ilk önce İngilizce çeviri çıkmaktadır. Dizi ve filmlerin haricinde internetten çeviriye gerek duymadan şarkı ve kitaplara da ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu