Hayata Dair

İngilizce Konuşmak İçin En İyi Uygulamalar

Türklerin en büyük sorunlarından biri olan İngilizce konuşmak aslında yapılması o kadar da zor bir şey değildir. Bir dili öğrenmek için o dile maruz kalmamız gerekir. Konuşma yeteneğinde de aynı şey geçerlidir. Daha iyi konuşmak için mümkün olduğunca İngilizce konuşmamız gerekir.

Neden İngilizce Konuşamıyoruz?

Bu soru internette her gün binlerce kişi tarafından aratılmaktadır. İngilizce konuşamamızın en büyük sebepleri şunlardır;

  • Bahanelere sığınmak. En büyük bahanelerden biri olan “anlıyorum ama konuşamıyorum” İngilizce konuşmamızın önündeki büyük bir engeldir. Kendinizi yapamadığınıza inandırdığınız için yukarıya doğru bir ivme almak için bir motivasyonunuz ve isteğiniz olmuyor.
  • Yanlış yapma korkusu. Çoğu kişi yanlış konuştuğu zaman veya düzgün aksanla konuşmadığı zaman çevresinden tepki almaktan çekindiği için konuşmamayı tercih etmektedir. Bu şekilde yapılan tercih sizi hiçbir zaman geliştirmeyecektir.
    ingilizce-konusmak
    İngilizce Konuşmak

İngilizce Konuşmak İçin Sohbet Uygulamaları

Yukarıdaki bahanelere sığınmadan İngilizce konuşmanızı geliştirmek için İngilizce konuşmanızı sağlayacak sohbet uygulamalarını derledik. İşte o uygulamalar;

Speaky

180 ülkeden insanla, 110’dan fazla dili konuşabileceğiniz Speaky uygulamasında İngilizce sohbetin yanı sıra kendinizi geliştirmek istediğiniz diğer dillerde de sohbet edebilirsiniz. Karşılıklı sohbet ederek birbirinizin hatalarını düzeltmeniz sonucunda daha akıcı ve daha güzel sohbet ediyor olacaksınız.

WorldTalk

Tinder’dan alışık olduğumuz swipe (kaydırma) mantığı ile çalışan bu uygulamada Speaky’de olduğu gibi farklı ülkeden insanlarla sohbet etme şansınız oluyor. Uygulama, kaydolurken seçtiğiniz anadil ve öğrenmek istediğiniz dile göre size en uygun partneri buluyor ve sohbet etmenizi sağlıyor. Ücretsiz bir uygulama olmasına rağmen, aylık üyelik seçeneği de bulunmaktadır. Ek özelliklere sahip olmak için aylık üyelik ile bir miktar ücret vermeniz gerekmektedir.

AndyBot

Bu uygulama yukarıdakilerden biraz daha farklı. Bu uygulamada gerçek biriyle konuşmak yerine amacı sadece İngilizce konuşmanızı geliştirmek olan yapay zekâ ile konuşuyorsunuz. Hem arkadaşınız hem de öğretmeniniz olan Andy, hem yeni kelimeler öğrenmenizi hem de dil bilgisi kurallarına uygun konuşmanızı sağlıyor. Uygulama içinde ayrıca eğlenceli oyunlar da bulunmaktadır.

Cambly

Bu uygulamayı reklamlarda görmüş olmalısınız. İçinde yer alan öğretmenler ile konuşabileceğiniz Cambly uygulaması yukarıdaki uygulamalardan farklı olarak ücretli çalışmaktadır. Profesyonel öğretmenler ile çalıştığı için konuşma saatlerinin ücreti oldukça fazla olsa da İngilizce konuşmak için en uygun uygulamalardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu