Hobi & Eğlence

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme

Instagram dünya’da Facebook’tan sonra en çok üye sayısına sahip olan sosyal medya uygulamasıdır. Çıkış amacı yalnızca fotoğraf paylaşmak olsa da zamanla beklenenin üzerinde bir performans göstermesi, sosyal medya uygulamasını şu an en çok kullanılan haline dönüştürdü. Bugün her akıllı cep telefonu kullanıcısının mutlaka bir instagram hesabı var ve bu yaş kaç olursa olsun değişmiyor.

İnstagram üzerindeki bu ilginin beklenenden fazla olması uygulamanın daha da geliştirilmesine imkan sağladı. İlk olarak 50 saniye olarak video yüklemelerine izin verilirken daha sonrasında videoların süresi de uzatıldı.

Ardından getirilen hikaye özelliği sayesinde sosyal medya artık sadece bir paylaşım sitesi olmaktan çıkarak eğlenceli işlemlere de adım atmaya başladı. Daha sonrasında WhatsApp’a da örnek olacak olan hikaye özelliğine kullanıcı durum ismini verdi ve bu şekilde bahsedilmeye başlandı. Sürekli olarak geliştirilen uygulama en son olarak dünyada uzun süre önce kullanılmaya başlanan müzik özelliğinin de Türkiye’de kullanılmasını sağladı.

Bugün instagram üzerinde birçok kişi paylaştığı durum hikayelerinde istediği müzikleri istedikleri resim üzerine yerleştirerek sesli, sesli ve yazılı olarak paylaşım imkanı yakalıyor.

Instagram Hikayeler’ine Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?
Instagram Hikayeler’ine Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Peki, geliştirilmiş olan bu özellik nasıl kullanılıyor.

Hikaye paylaşma kısmını açıyorsunuz ve aşağıdaki görselde gördüğünüz bir ekran karşınıza çıkıyor bu ekran üzerinde “Müzik” yazan etikete dokunduğunuzda yeni bir sayfa açılıyor ve bu sayfadan istediğiniz müziği seçiyorsunuz.

instagram muzik ekleme
instagram müzik ekleme

Instagram Müzik Etiketi

Instagram müzik etiketi dünyada uzun suredir kullanılıyordu ancak bizim ülkemizde yeni kullanılmaya başlansa da şimdiden çok popüler bir hale gelmiş durumda. Kullanıcılar tüm hikaye paylaşımlarında bunu tercih ediyorlar.

Hobi-Eğlence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu