Hobi & Eğlence

İskambil Kartlarının Anlamı Nedir? Falı Nasıl Bakılır?

İskambil kartlarının anlamı dendiğinde her birinin yorumlamasına göre değişken olduğu bilinir. Geçmiş, şimdi ve gelecek üzerine olasılık söylemleri barındırır. Aşk, kariyer veya ortaklık üzerine okumalar yapılabilir. Genelde bu tür eğlence amaçlı tercih edilmektedir. Gündelik yaşantılar üzerine de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz ancak bazı püf noktaları keşfetmeniz sizin için daha keyifli olacaktır. Her destede 52 adet bulunur. Bunların anlamları ise şu şekildedir;

  • Maço (temsil ettiği element: hava)
  • Karo (toprak)
  • Sinek (ateş)
  • Kupa (su)

Unutulmaması gereken ise bunların ters veya düz oluşuna göre anlamın değişmesidir. Ayrıca papaz, joker ve kız da yorumlamaya dahildir. Söylendiği gibi hem okuyucuya hem de bakılan türe göre ifade ettiği içerik farklı olacaktır. Genel itibariyle karo haberci, kısmet ve bolluğu anlatırken sinek, duygular, ev konuları, akrabalar, maça, sıkıntılı durumlar, açmazlar, kupalar ise aşk, sevgi, gelecek ve para meselelerini anlatmaktadır.

İskambil falı bakmak niyet edilene ve yorumcusuna göre farklı temalar barındıran bir yöntemdir. Her element 13 kart barındırmaktadır ve bunlar aylara göre numaralandırılmıştır. İfade ettikleri yaş, cinsiyet ve dileğinizin ne olduğuna göre çeşitlilik gösterecektir.

İskambil Falı Nasıl Bakılır?

İskambil falı bakma, desteyi karıştırdıktan sonra üçer şekilde açarak yapılır. Kağıtları bitirene kadar bu işlem uygulanır. Dileğinizin olup olmaması konusu kartların hemen açılmasına yorulur. Süje, fala baktıran ve danışman rolü burada önemlidir. Kartları kendisine bakılan kişi kesmektedir. Tüm bu anlatılanlara göre çeşitli anlam değişiklikleri olmaktadır. İki temel bakım yöntemi ise şu şekildedir;

  1. 32’lik Deste İle İskambil Falı
  2. 52’lik Deste İle İskambil Falı

32’lik Deste İle İskambil Falı

52’likten ikili, üçlü, dörtlü, beşli ve altılı olanlar ayrıldıktan sonra diğer otuz iki kartın her biri üst baş kısmını ve alt yan tarafını görebilecek şekilde işaretlenir. Her birinin ayrı açılımı sonucuna göre düz veya ters gelişi anlamı değiştirmektedir.

52’lik İskambil Falı

Elli ikilik olan yöntemde dikkat edilmesi gereken maça, sinek, karo ve kupanın tam sayısı ile elde olmasıdır.  Bu kartların dizilimi önemlidir.  Sonra bir tane seçin ve bunun ne ifade ettiğini yorumlamaya başlayın.

İskambil Aşk Falı Nasıl Bakılır?

İskambil aşk falı, kupa papazı ve sinek kızı çıkarılarak diğerlerinin üç parçaya bölünmesi ile bakılır. Üsttekiler dizilerek işe başlanır. Geçmiş, şimdi ve geleceği konu edinen bu türde ilk kişinin kendisiyle alakalı bakım yapılır. İki ve üç, gerçekleşmesi beklenenler üzerine olasılıklardır.

Burada tüm olay anlamların bilinmesi ve doğru aktarılmasıdır. 52 adetin tümü elli iki haftayı temsil ettiği için duygu ve düşünceleri bu zamana yayarak okuyabilirsiniz. Örneğin kupaların sembolü su elementi olduğu için niyetinizdeki kişinin profilini buna göre değerlendirebilirsiniz.

İskambil Falı Yorumlama Nasıl Yapılır?

İskambil falı yorumlama, kartlara göre değişen anlamları sorulan soruya ve niyete göre okumak demektir. Kısa ve öz şekilde bunun nasıl yapılacağını anlamak bu işlem için gerekenleri uygulamak ile olur. Örnek verecek olursak, maça as geldiğinde şanssızlığa yorulur veya karo papazı, statü ve otoriter kişiliği ifade eder. Bunun gibi ayrımları bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Yine bir başka çeşit olarak maça valesi kin tutan genç bir kişiyi temsil ederken kupa valesi temiz yürekli, saf kalpli ve iyimser bir bireyi işaret etmektedir. Bunlar yaş, cinsiyet ve dileğe göre değişkenlik arz etmektedir. İskambil falı bakımı öğrenildiği takdirde çok kolay ve eğlencelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu