Hobi & Eğlence

İstanbul’da Balık Nerede Tutulur?

Sıcaklığın artması ile birlikte hafta sonunu güzel bir şekilde geçirmek ve aynı zamanda iyi değerlendirmek isteyen birçok kişi, İstanbul’da balık nerede tutulur? Sorusuna cevap aramaya başladı. Balık tutmak her insan için aynı değere sahip olmasa da, bazı kişilerin vazgeçemediği en önemli hobiler arasında yer alıyor. İstanbul’a yeni gelmiş ya da daha önce balığa hiç çıkmamış olan kişiler, İstanbul’un neresinde balık tutulur? İstanbul’da balık tutulacak yerler hakkında fikir sahibi olmaya çalışıyor. Balık tutmak isteyenlere; İstanbul’un her bölgesinde balık tutulamayacağını, belli başlı yerlerin olduğunu hatırlatmak isteriz. İstanbul’un en güzel balık tutma yerlerini sizler için hazırladık. Balık tutarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak ve sürekli olarak bu aktiviteyi tekrarlamak isteyeceksiniz! İşte, İstanbul’da balık tutulacak yerler..

Balık Tutmak İçin Ekipmanlar

Balık tutmak için bazı ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. Sadece oltayla balığa çıkmanın yeterli olmayacağını belirtmek isteriz. Olta ile birlikte yardımcı malzemelerin olması ve bu malzemelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması sizin yararınıza olacaktır.

İstanbul’da Balık Nerede Tutulur
İstanbul’da Balık Nerede Tutulur?

Balık tutmak için ekipmanlar

  • İşinizi görebilecek bir olta
  • Balık yemi; balığın oltaya gelmesi için oltanın ucuna takılan yemdir.
  • Tutmuş olduğunuz balıkları koyabileceğiniz bir kova.
  • Balık tutma esnasında uzun bir süre kalacağınızı düşünürsek, katlanabilir bir tabure bulundurmak sizin yararınıza olur.

Yukarıdaki ekipmanları tamamladıktan sonra, balık tutmak için hazırsınız demektir.

İstanbul’da Balık Tutulacak Yerler

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi İstanbul’un her yerinde balık tutulmaz. Balık tutmak için en iyi yerleri sizler için araştırdık ve işte sonuçlar:

  1. Bebek Akıntı Burnu: Oldukça geniş bir alana sahip olan Bebek Akıntı Burnu, size farklı bir atmosfer yaşatmasının yanı sıra; balık tutarken o güzel manzaraya karşı kitap da okuyabilirsiniz.
  2. Büyükçekmece Gölü: Burada hem balık tutabilir hem de sevdikleriniz ile güzel bir zaman geçirebilirsiniz.
  3. Galata Köprüsü: Buranın, İstanbul’un tarihi balık tutma yeri olduğu birçok insan tarafından bilinir. Hangi dönemde olursanız olun balıkçıların olmadığı bir an yoktur. Siz de bu duyguyu yaşamak istiyorsanız, hemen oltanızı alıp Galata Köprüsü’ne doğru yola çıkabilirsiniz.
  4. Şile Kalyon Koyu: Muhteşem doğasıyla güzel vakit geçirebileceğiniz nadir yerlerden biridir.
  5. Çengelköy Kuleli Asker Lisesi Önü: Burada dört mevsim tutabileceğiniz balık çeşitleri oldukça fazladır. İstavrit, iskorpit, çinekop gibi birçok balık türünü avlayabilirsiniz.
  6. Sarayburnu: Aynı şekilde burada da birçok balık türünü avlayabilirsiniz. Sakinliği ve maviliği insana huzur veren nadir yerlerden biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu