Hobi & Eğlence

İstanbul’da Boğaz Manzaralı Dört Restaurant

İstanbul’da nerede yemek yenir sorusu ile birçok kez karşılaştık ve sizler için en güzel manzaraya sahip İstanbul’da yemek yenilecek yerleri bu yazımızda bir araya getirdik. Eşsiz köprü manzarasına karşı, güzel bir akşam yemeği yemenin anlatılmaz bir duygu olduğunu hepimiz biliriz. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu mekanlarda; sevdikleriniz ile birlikte güzel bir akşam geçirebilir ya da iş yemeği için güzel bir ortam hazırlayabilirsiniz. İstanbul köprü manzaralı restaurantlar arasında en iyilerini sizler için seçtik ve işte sonuçlar:

İstanbul’da Nerede Yemek Yenir?

  • Beylerbeyi – Villa Bosphorus
Villa Bosphorus
Villa Bosphorus

Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan, Boğaziçi Köprüsü’nün en güzel konumunda bulunan bu güzel mekân; Anadolu tarafında yer almaktadır. Sahilin o eşsiz güzelliğinin yanı sıra; yemyeşil tepelerin o güzel kokusu ile bir araya gelmesi, insana farklı bir hava katıyor. Bu güzellikler ile köprünün eşsiz manzarası eşliğinde güzel bir akşam yemeğine hiç kimse hayır diyemez! Gecesinin ve gündüzünün ayrı güzelliklere sahip olduğunu söylemek gerekir.

  • Ortaköy – Zuma
Zuma Restaurant
Zuma Restaurant

Uzak doğu mutfağını seven kişilerin mutlaka uğraması gereken mekanlardan biri olduğunu söylemeliyiz. Unutulmaz bir akşam yemeği eşliğinde sevdikleriniz ile birlikte güzel vakit geçirmek isterseniz; mutlaka burayı tercih etmelisiniz. Boğaziçi Köprü manzarası eşliğinde harika bir zaman geçirebilirsiniz.

  • Gümüşsuyu – Topaz Restaurant
Topaz Restaurant
Topaz Restaurant

Boğaz manzarasını tepeden izlemek isteyenler için bulunmaz bir mekân! Boğaz manzarasına eşlik eden bu mekâna; Dolmabahçe Sarayı manzarası ise çok farklı bir hava katmış diyebiliriz. Bu atmosfer insanın resmen ruhunu tazeliyor.

  • Çengelköy – Deniz Yıldızı Restaurant
Deniz Yıldızı Restaurant
Deniz Yıldızı Restaurant

Çengelköy’de yer alan bu mekânda nefis yemeklerin yanı sıra; deniz ürünlerine de yer verilmektedir. Boğazın ve köprünün tartışılmaz manzarasına karşı bir akşam yemeği harika olur doğrusu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu