Hobi & Eğlence

İstanbul’da Kahvaltı Yapılacak Yerler

İstanbul’da kahvaltı yapılacak yerler hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız; bu yazımız size en nezih mekânları sunarak rehberlik edecektir. İstanbul’a tatile gelenlerin birçoğu, güzel bir sabah kahvaltısı yapmak için İstanbul’da kahvaltı yapılacak mekanlar arayışı içerisine giriyor. Peki İstanbul’un en iyi kahvaltı mekânları nereler? Gelin birlikte bakalım…

İstanbul’da En İyi 5 Kahvaltı Mekanı

Kuleli Yakamoz

Kuleli Yakamoz
İstanbul’da Kahvaltı Yapılacak Yerler: Kuleli Yakamoz

İstanbul’da boğaz manzaralı kahvaltı düşüncesine sahip olan kişilerin mutlaka uğraması gereken yerler arasında olduğunu söylemeliyiz. Kuleli Yakamoz, güzel bir sabah kahvaltısı ile güne başlamak isteyen kişilere, boğazın içindeymiş hissini vermeyi başarıyor. Boğaz eşliğinde sevdikleriniz ile birlikte güzel bir hafta sonu geçirmek isterseniz, mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Nişantaşı Bazlama Kahvaltı

Nişantaşı Bazlama Kahvaltı
İstanbul’da Kahvaltı Yapılacak Yerler: Nişantaşı Bazlama Kahvaltı

Yakından tanıdığımız Çeşme bazlama kahvaltı, artık İstanbul’da! Nişantaşı’nda hizmet vermeye başlayan bu mekan, Ege’nin nefis kahvaltısını müşterilerine sunmayı başarıyor. Bazlama kahvaltı salonunda; güzel pişmiş bazlaması, ev yapımı reçelleri, nefis acukası ve özellikle menemeninin harika olduğunu söylemeliyiz. Birbirinden güzel lezzetler arasından ne yemek istediğinizi şaşıracağınıza emin olabilirsiniz.

Feriye Sarayı

Feriye Sarayı
İstanbul’da Kahvaltı Yapılacak Yerler: Feriye Sarayı

İstanbul’daki en iyi kahvaltı yerleri listemizin 3. Sırasında yer alıyor. Denize sıfır olan, boğaz köprüsü eşliğinde kahvaltı keyfi yapmak isteyenler için bulunmaz bir mekan. Hem boğaz hem de Kız Kulesi’nin o güzel görünümü karşısında insanın kalkası gelmiyor. Bu muhteşem manzaralara karşı güzel bir hafta sonu kahvaltısını yapmak isteyenlere, mutlaka uğramaları gerektiğini hatırlatıyoruz.

Çınaraltı Aile Çay Bahçesi

Çınaraltı Aile Çay Bahçesi
İstanbul’da Kahvaltı Yapılacak Yerler: Çınaraltı Aile Çay Bahçesi

İstanbul’da ekonomik fiyatlı kahvaltı arayanların geldiği harika bir yer. Anadolu yakasında yer alan “Çınaraltı Aile Çay Bahçesi” boğazda olmasının yanı sıra; uygun fiyatı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Tarihi çınar ağaçlarının gölgesinde, muhteşem boğaz manzarası eşliğinde güzel bir hafta sonu geçirmek istiyorsanız; güne buradan başlayabilirsiniz. En güzel özelliği ise; dışarıdan yiyecek getirilebiliyor olmasıdır.

Big Chefs Tarabya

Big Chefs Tarabya
İstanbul’da Kahvaltı Yapılacak Yerler: Big Chefs Tarabya

Aileniz ile birlikte gideceğiniz nadir mekanlardan biri. Mevsimine uygun taze ürünler ile hazırlanan menülerin her biri farklı lezzetlere sahip. İstanbul’da 50’den fazla şubeye sahip olan “Big Chefs” her mekanda aynı kalitede hizmet sunmayı başarıyor. En çok tercih edilen mekanları ise; denize sıfır konumlanması ile Anadolu Hisarı ve Tarabya şubesi olduğunu söylemeliyiz. Kahvaltıya yetişmek için erken uyanmanıza hiç gerek yok, hafta içi 12:00 ve hafta sonu 15:00’a kadar kahvaltı hizmetleri bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu