Hobi & Eğlence

İstanbul’da Kahve İçilebilecek En İyi Mekanlar

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz üçüncü dalga kahve akımı nedir? Öncelikle bunu bir açıklayalım; çekirdek şeklindeki kahveleri alıp, kavurma, taze çekme ve çeşitli demleme yöntemleri ile pişiren günümüzün küçük işletme kahvecilerine üçüncü dalga kahveci denilmektedir. Gün geçmiyor ki; yeni bir kahveci açılmasın… Hal böyle olunca, rekabet artıyor ve kahve mekanları da müşterilerine en lezzetli kahve seçenekleri sunmak için birbirleriyle yarışıyor. İstanbul’un en iyi kahvecileri sizler için listelendi.

Coffee Department, Nişantaşı & Balat

Balat’ın meşhur kahvecisi olan mekan, yakın bir zaman içerisinde Nişantaşı’nda da şubesini açmayı planlıyor. Taze kahve çekirdekleri ve doğal kahveleri, çeşitli ülkelerden seçtikten sonra güzel bir şekilde kavurup, farklı demleme seçenekleri ile demleyerek servise hazır hale getiriyorlar.

Cup of Joy, Bebek & Zorlu AVM

Bebek ve Zorlu Avm’de hizmet veren Cup of Joy, iş çıkışı stres atmak ya da hafta sonları keyifli bir kahvaltı yapmak isteyenler için çok iyi bir seçenek! Dünyanın farklı ülkelerinden gelen kahveler, usta baristaların elinde can buluyor. Bilhassa, Flat White kahveyi denemeden dönmemelisiniz. Cup of Joy’un bir diğer tercih edilme sebebi ise; şekersiz tatlıları.

İstanbul'da Kahve İçilebilecek En İyi Mekanlar
İstanbul’da Kahve İçilebilecek En İyi Mekanlar

Deal Coffee Company, Beşiktaş

Kahve tutkusu ile yola çıkan mekan, akıl almaz lezzetleri ve birbirinden güzel çekirdek kahveleriyle müdavimlerini kendisine çekiyor. İş disiplininden ödün vermeden aynı zamanda işlerine sevgilerini de katan Deal Coffee, çok kişi tarafından bilinmese de; keşfedip, çok memnun kalanlardan tam not alıyor. Büyük emek vererek ortaya çıkardıkları Special Blend kahve çeşidi, filtre kahveyi yoğun aromada sevenler için biçilmiş kaftan!

Kronotrop

Türkiye’nin en iyi ve ödüllü kahvecisi olarak adledilen Kronotrop, birden fazla yerde açtıkları mekanlarında, kaliteyi bozmadan süper lezzete sahip kahveleri ile müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor. Yaz aylarının en sevilen lezzeti olan Cold Brew’ü burada denemenizi öneriyoruz.

Norm, Cihangir

Cihangir’de en sevilen kahveci denilince akla; Norm gelir. İlk açıldığı zamandan bu yana farklı havası ve sevimli küçük mekanıyla tercih edilesi bir yer haline gelmiştir. İç açıcı, avrupai tarzda dekore edilen bu yerde, sanki Avrupa’da kahve içiyormuş gibi hissedeceksiniz. Kahve çeşitliliğinin yanı sıra, kahvelerin yanında ikram edilen atıştırmalıklar sayesinde günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu