Hayata Dair

İstanbul’da Mutlaka Görülmesi Gereken Gizli Kalmış Yerler

İstanbul’da gizli kalmış yerler.. Kalabalıktan uzak, sessiz bir ortam arayanlara önereceğimiz bu yerler, tam anlamı ile doğa ile iç içe diyebiliriz. İstanbul’un kalabalık trafiğinden bıkmış olanların en çok tercih ettiği yerler arasında bulunuyor. Bir süre kalabalıktan uzaklaşmak size çok iyi gelecektir. Hadi o zaman gelin hep birlikte bakalım.

İstanbul’da Görülmesi Gereken Gizli Yerler

Marmaracık Koyu

Marmaracık Koyu
Marmaracık Koyu

Marmaracık Koyu birçok insan tarafından sürekli olarak ziyaret ediliyor. Rumeli Feneri’nin karadeniz kıyısı tarafında bulunan bu eşsiz koy, insana adeta huzur veriyor. Sakin ve sessiz oluşundan ötürü insanların her zaman dikkatini çekmesine rağmen, birçok kişi henüz burayı bilmiyor. Siz de buraya gelerek doğanın o eşsiz güzelliği karşısında denize girebilir, balık tutabilir ya da ağaçların altına uzanarak mis gibi temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Aydos Tepesi

Aydos Tepesi
Aydos Tepesi

Aydos Tepesi denince, birçok insanın aklında hemen Aydos kalesi canlanabilir. Sultanbeyli’de bulunan Aydos Kalesi’nden ismini alan Aydos tepesi;  537 metrelik yüksekliğe sahip olması ile İstanbul’un en yüksek tepesi unvanını taşıyor. Buraya gelen insanların bazıları, meşhur Aydos Gölü’nü de ziyaret ederek uzun uzadıya günün tadını çıkarıyor. İnsana huzur veren bu yerde, güzel fotoğraflar çekerek anı defterinize ekleyebilirsiniz.

Elmas Burnu

Elmas Burnu
Elmas Burnu

Elmas burnu Riva bölgesinde yer alan çok özel bir konumda yer alıyor. Doğa ile iç içe olan bu yer aynı zamanda tertemiz bir kumsala sahiptir. İnsanlardan uzak kalmış bu kumsalda güzel bir hafta sonu geçirebilir ve tertemiz havasının verdiği o sakinlik hissi ile ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Burada yunus balıklarının da olduğunu hatırlatmak isteriz. Sürekli olarak görülmeseler de, bazı kişiler tarafından görüldüğü bir gerçektir.

İnceğiz Köyü

İnceğiz Köyü
İnceğiz Köyü

Yeşilliklerin içerisinde bulunan İnceğiz Köyü, Çatalca bölgesinde yer alıyor. Buraya gelen gezginler, M.Ö. 5500 yılına ait olan mağaraları ziyaret ederek, bu güzelliği keşfediyorlar. Bu görkemli güzelliğin karşısında unutulmaz zaman geçirmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken yerler arasındadır. Tarih ve doğayı aynı anda bize sunan bu yerde bulunan mağaraların, manastır olarak kullanıldığını hatırlatmak isteriz.

Gökmaslı Köyü

Gökmaslı Köyü
Gökmaslı Köyü

Saklı kalma özelliğini korumaya devam eden Gökmaslı Köyü; Şile beldesinde yer alıyor. 600 yıllık tarihi bizlere yansıtmayı başarıyor. Tarihi evlerin bulunduğu bu yerde, doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu