Hobi & Eğlence

İzleyebileceğiniz En İyi BluTV Dizileri

BluTV, 2015 yılında Doğan Holding tarafından kurulan dijital yayın platformudur. İlk yıllarında çok başarılı olmasa da günümüzde en çok tercih edilen dijital yayın platformlarından biridir. En başta yılda birkaç orijinal içerik yayınlanan BluTV’de 2020 yılından itibaren neredeyse her ay birbirinden farklı BluTV dizileri yayınlanmaktadır.

Şu anda içerik kataloğunda birçok orijinal içerik bulunan BluTV’de orijinal içeriklerin yanı sıra birçok popüler yerli/yabancı içerikler de bulunmaktadır. İşte izleyecek dizi arayanlar için en iyi BluTV dizileri;

Saygı l IMDb: 7.6

Kadrosunda Nejat İşler, Erkan Can, Boran Kuzum ve Miray Daner’in bulunduğu Saygı dizisinin ilk sezonu 2020 yılında yayınlanmıştır. Dizide Behzat Ç.’den tanınan Ercüment Çözer karakteri ile Helen ve Savaş isminde iki gencin yollarının kesişme hikayesi anlatılmaktadır. Dizinin adı da olan “Saygı” kavramı toplumun sorunları üzerinden işlenmektedir. İkinci sezon onayını da alan bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

Masum l IMDb: 8.4

BluTV’nin ilk orijinal dizisi olan Masum, 2017 yılında yayınlanan tek sezonluk bir mini dizidir. Kadrosunda Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Ali Atay ve Tülin Özen gibi ünlü oyuncular bulunan dizi 8 bölümden oluşmaktadır. Dijital platformlarının yaygınlaşmasında öncü olan Masum dizisinin konusu ise şu şekildedir: Bir polis (Ali Atay), tatil için çocukluğunu geçirdiği kasabaya gitmeye karar verir. Bu kararından sonra kasabaya gitmesiyle birlikte büyük bir suç ağı hikayesi de başlar. Kimin suçlu kimin masum olduğuna karar veremeyeceğiniz bu diziyi izlemelisiniz.

blutv-dizileri
BluTV Dizileri

Bartu Ben l IMDb: 7.6

Diğer dizilere göre biraz daha kısıtlı bir kitleye hitap eden Bartu Ben, absürt komedi sevenlerin izlemesi gereken bir dizidir. 10 bölümden oluşan Bartu Ben dizisinin kadrosunda Bartu Küçükçağlayan, Nazlı Bulum ve Müfit Kayacan bulunmaktadır. Hikayesi Bartu Küçükçağlayan tarafından yazılan dizide oyuncunun kendi hayat hikayesi eğlenceli ve absürt bir şekilde anlatılmaktadır.

Alef l IMDb: 8.1

2020 yılında yayınlanan Alef, 8 bölümden oluşan tek sezonluk bir mini dizidir. Kadrosunda Ahmet Mümtaz Taylan, Kenan İmirzalıoğlu ve Melisa Sözen gibi isimlerin bulunduğu Alef polisiye türündedir. Dizide İstanbul’da işlenen seri cinayet vakasını çözmek için bir araya gelen üç karakter anlatılmaktadır. Gizemler çözülmeye başladıkça olayların aslında yüzlere yıl önceye dayandığı ortaya çıkar. Osmanlı ve İslam tarihinden izler taşıyan bu diziyi gizem sevenlerin izlemesini tavsiye ediyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu