Hobi & Eğlence

İzmir’de Gezilmesi Gereken Yerler

Egenin incisi İzmir’de gezilmesi gereken yerler olarak oldukça fazla yer vardır. Denize kıyısı olan sahil kenti İzmir sınırları içerisinde farklı bölgelerde doğa harikaları yerler vardır. Şehir merkezi ayrı ilçeleri ayrı bir sürü gezip görülmesi gereken yer vardır. Şehir merkezi içerisinde Alsancak/Kordon’da çimler oturup bir yandan deniz havası alabilirsiniz. Bir yandan da arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Karşıyaka bölgesinde sahil şeridinde belediyenin bisikletini kullanarak Karşıyaka ve Bostanlı sahil yolunu gezebilirsiniz. İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Kadife Kaleye çıkabilir ve şehri tüm ihtişamıyla seyredebilirsiniz. Bir diğer seçenek yine Konak ilçesinde bulunan Tarihi Asansörü ziyaret edebilir ve kafesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kadife Kale
Kadife Kale

İzmir’in Gözde Yerleri

İzmir’in gözde yerleri olarak birçok ilçesi mevcuttur. Yeni Foça, Eski Foça, Urla, Çeşme, Alaçatı, Şirince, Selçuk, Bergama, Seferihisar mutlaka gezilmesi gereken yerlerdendir.

Yeni Foça
Yeni Foça

Yeni Foça ve Eski Foça yakın bölgelerden olup deniz kenarında balık keyfi yapabileceğiniz bir yerdir. Urla, Çeşme, Seferihisar ve Alaçatı yazın vazgeçilmezi olmasının yanı sıra kış gezileri içinde tercih edilmelidir. Şirince köyü doğa güzelliği ile gelenleri büyülemektedir. Birçok tarihi güzelliği içerisinde barındırmaktadır. Efes Antik Kenti bir diğer görülmesi gereken yer olmaktadır. Selçuk ilçesinde bulunan Efen Antik Kenti civarında Meryem Ana Kilisesi de bulunmaktadır. Birbirine yakın olan noktalar üzerinden rota belirleyerek aynı gün içerisinde farklı yerler gezmeniz ve görmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu