Hayata Dair

Karantina Döneminde Boş Zamanları Değerlendirme

Son ayların kara belası olarak karşımıza çıkan Covid19 nedeni ile hepimiz evlerimize kapanmış ve kendimizce bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Durum böyle olunca, aklımıza boş zamanımı nasıl değerlendirebilirim? Evde yapabileceklerim neler? Gibi çeşitli sorular geliyor. Doğal olarak son dönemlerde zamanımızın büyük çoğunluğunu evde geçirmeye başladık ve buna benzer soruların aklımızı kurcalaması gayet normal bir durum.

Dışarıdaki sosyal aktivitelerimiz durdu diye karaları bağlamamıza hiç gerek yok! Aksine; bu durum bir son değil; hatta bizim için güzel bir başlangıç bile olabilir. Hadi gelin evde neler yapabiliriz bunu öğrenmeye başlayalım.

Evde Zamanı Doğru Değerlendirmek
Evde Zamanı Doğru Değerlendirmek

Evde Nasıl Zaman Geçiririz

Aslında ömrümüzden geçen her saniye bizim için çok değerli, bu değerli zamanı neden dolu dolu yaşamayalım ki? Karaları bağlamak yerine, boş zamanımı nasıl değerlendirebilirim? Sorusunun cevap aramak en mantıklı olanıdır. Evde zamanı doğru değerlendirmek ve zamanı boşa harcamamanın birkaç püf noktası…

Plan Ayarlaması Yapın!

Nasıl olsa dışarı çıkamıyorum, evde uyumaktan başka bir şey yapamam gibi düşüncelere kapılmış durumda olduğunuzu biliyorum ancak bu düşünceden bir an önce kurtulmanız lazım. Oysaki evde güzel zaman geçirmek, ev ortamını eğlenceli bir hale getirmek çok da zor olmasa gerek! Tek yapmanız gereken; güzel bir plan oluşturmak… Eğer bu dönemi uyuyarak sağlıksız bir şekilde geçirecek olursak, normal hayatımıza döndüğümüzde çok zorlanacağınız aşikar. Gelin bir liste oluşturalım ve hayatımıza neşe katalım.

Güzel Yemekler Yapmaya Çalışın

Evde zaman geçirirken neden yemek yapmayalım? Daha önce hiç yapmadığımız ya da yapmak istediğimiz ancak bir türlü zaman bulamadığımız yemekleri yapmaya ne dersiniz? Bu sorunun cevabı evet ise; güzel bir akşam yemeğine şimdiden merhaba diyebiliriz.

Bir Fincan Kahve Ve Beraberinde Güzel Bir Kitap

Bu ikili ile güne başlamak ya da gün sonunu getirmek gerçekten harika olur. Güzel bir kahvenin yanına okumak istediğiniz bir kitabı koyarak, hem zamanınızı verimli kullanmış olursunuz hem de kitap sayesinde stresten kurtulmuş olursunuz.

Yukarıdaki iki seçeneğe ek olarak yapmak istediklerinizi hayata geçirin. Örneğin; oyun oynayın, yakınlarınızı daha sık aramaya çalışın, günün bazı bölümlerini balkonda geçirin ve bu sayede güneşin yaymış olduğu D vitamininden de faydalanmış olursunuz.

Ne yapmak istiyorsanız, bu konuda kendinizi özgür bırakın…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu