Güzellik ve Bakım

Karbonat İle Diş Beyazlatma Yöntemi Nedir?

Karbonat ile diş beyazlatma yöntemi, günümüzde en çok kullanılan ve beyazlatıcı etkisi en yüksek olan diş beyazlatma yöntemlerinden biridir. Reklamlarda gördüğümüz bembeyaz dişlerin doğal yollarla yapılması oldukça zor olmasına rağmen karbonat yöntemi ile herhangi bir tedavi veya işlem için ekstra para harcamadan bembeyaz görünüme oldukça yakın dişlere sahip olabilirsiniz.

Karbonat ile diş beyazlatma yöntemi, sigara, kahve veya çay tüketiminin sonucu olarak ortaya çıkan sarı lekelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Sararmış dişlerden kurtulmak isterseniz karbonat ile diş beyazlatma yöntemini denemenizi tavsiye ederiz.

dis-beyazlatma
Diş Beyazlatma Yöntemi

Karbonat İle Diş Beyazlatma Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Bu işlem için ihtiyacınız olan ürünler şunlardır: Karbonat ve limon. Konsantre limon sularında yer alan katkı maddeleri, dişlerinize zarar verebileceğinden dolayı limon yerine limon suyu kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Peki karbonat ve limon ile yapılabilen bu işlem nasıl uygulanır?

  • Bir kaşık karbonat alın. Bu bir kaşık karbonatın üzerine taze limon suyunu sıkın.
  • Limon suyunu da sıktıktan sonra köpük haline gelene kadar iyice karıştırın.
  • Köpük haline gelen karışımı parmağınıza sürerek dişlerinizin üzerinde fırçalar gibi gezdirin.
  • Tüm dişlerinizi iyice fırçaladıktan sonra karışımı dişlerinizin üzerinde birkaç dakika bekleyin. Hemen yıkarsanız hiçbir etkisi olmayacaktır.
  • Birkaç dakika bekledikten sonra ağzınızı soğuk su ile iyice çalkalayın.

Karbonat ve limon ile yapılan karışımın yanı sıra limon, zeytinyağı ve karbonat ile yapılan bir karışım daha bulunmaktadır. Aynı şekilde taze limon suyunu, 1 kaşık karbonat ve 1 kaşık zeytinyağı ile karıştırın. Kıvamını aldıktan sonra dişlerinize uygulayın ve işlemin sonucunda ağzınızı bol su ile yıkayın.

Öneriler ve Uyarılar

Karbonat ile diş beyazlatma yöntemini uygularken sağlığınız açısından dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır. İşte dikkat etmeniz gerekenler;

  • Karbonat diş minelerinizi aşındırabileceği için bu yöntemi 2-3 dakikadan fazla uygulamayın. Karbonatın aşındırıcı etkisi dişlerde çatlama ve çürümeye yol açabilir.
  • İşlem bittikten sonra ağzınızı su ile iyice çalkalayın. Eğer iyice temizlemezseniz, dişleriniz zarar görebilir.
  • Tek seferde mükemmel bir beyazlama beklemeyin. 2 hafta boyunca her gün düzenli fırçalamanız durumunda aradaki farkı göreceksiniz.
  •  Yukarıda tarifini verdiğimiz karışımı diş macunuyla karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu