Güzellik ve Bakım

Kaş Laminasyonu İşlemi Nedir?

Kaş Laminasyonu Nedir?

Kaş laminasyonu işlemi, son günlerde oldukça popüler olan ve kişilerin kaş formuna yepyeni bir görünüm sağlayan pratik bir bakım işlemdir. Laminasyon işlemi sayesinde kişilerin kaş formları hacim kazanır. Örneğin, kaşlarınız aşağı bakıyorsa ve şekil alma konusunda oldukça inatçı ise, kaşlarınız içe doğru kıvrılıyorsa ve sert bir dokusu bulunuyorsa ya da kaşlarınız sık olmasına rağmen yukarıya doğru kalkmıyorsa bu işlem ile her türlü kaş şeklini istediğiniz kaş formuna dönüştürebilirsiniz.

Kaş Laminasyonunun Faydaları Nelerdir?

Laminasyon işleminin son günlerde bu kadar yaygınlaşıp tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri de bu işlemin birçok faydası olmasıdır. Peki bu faydalar nelerdir?

 • İşlemin başlangıcında kaşınızı ideal hacme ve şekle sokabilmek için botoks bakım işlemi yapılmaktadır. Yaptırılan bu botoks sayesinde kaş yapınız oldukça kuvvetlenecek ve sağlıklı bir yapıya sahip olacaktır.
 • Bu işlem sayesinde kaşlarınızdaki her türlü bozukluk düzeltileceği için istediğiniz şekli veya rengi tercih edebilirsiniz.
 • Bu laminasyon işlemi aynı zamanda protein bakımı sağladığı için de kaşlarınıza ömür boyu sürecek kuvvet ve dayanıklılığı sağlayacaktır.
 • Elde ettiğiniz kaş formunun ömrü oldukça uzundur.
 • Bu işlem ile kolay bir şekilde istediğiniz kaş formuna ulaşabileceğiniz için her istediğinizde kaşlarınızın şeklini veya rengini değiştirebilirsiniz.
  kas-laminasyonu
  Kaş Laminasyonu

Kaş Laminasyonu İşlemi Nasıl Yapılır?

İşlemi uygulamaya karar verdiyseniz en çok merak ettiğiniz kısım burası olmalıdır fakat korkmanıza gerek yok çünkü kaş laminasyonu işlemi korkulacak bir işlem değildir. Botoks işleminden son şekil verme işlemine kadar oldukça titiz bir şekilde yapılmaktadır. İşte kaş laminasyonu işleminin adım adım uygulaması;

 • Öncelikle, önceden kaşlarınıza herhangi bir makyaj veya boyama vb. gibi işlemler yaptıysanız bunlar temizlenmelidir. Yeni bir işleme başlanacağı için kaşınızın tamamen temiz olması gerekmektedir.
 • Kaş temizliğinden sonraki aşamada kaşınızın deri bölgesinde bulunan yağlar temizlenir.
 • Birden fazla solüsyon yardımı ile kaşınızda işlem yapılacak bölgenin sabit kalması sağlanır.
 • Daha sonra, istediğiniz kaş şekli veya rengi doğrultusunda işlem gereken bölgelere botoks yapılır.
 • Botoks işleminde sonra son olarak, düzgün şekilli kaşlarınızın olmasını istiyorsanız en son kaş alımı gerçekleştirilir. Böylece işlem sona erer ve istediğiniz kaş formunu elde etmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu