Hayata Dair

Kedilerinizi Ödüllendirmek İçin Verebileceğiniz Besinler

Kediler doğanın en uysal ve en sakin hayvanlarıdır. Evlerde en çok beslenen hayvanlar arasında yer alan kedi zaman zaman ödüllendirilmeye ihtiyaç duyar. Bunları çeşitli besinler ile ve kedi yiyecekleri ile sağlayabilirsiniz. Bu besinler arasında şunlar yer almaktadır:

Ödül Maması

Ödül maması bir kediyi en çok sevindiren yiyecektir. Yaptığı herhangi iyi bir davranışta ve kendini sevdirdiğinde bu ödül mamasından üç taneyi geçmeyecek şekilde verebilirsiniz. Ödül mamasının fazla kullanımı zararlıdır. Çünkü yağlı bir yiyecek olduğu için kedilerde kilo alımını destekler.

Zeytin

zeytin

Zeytin bir kedinin en çok sevdiği yiyeceklerdendir. Özellikle yavru kediler zeytini bayıla bayıla yerler fakat zeytin de çok yağlı bir besindir ve günde bir adet vermek yeterli olacaktır.

Yoğurt

Yoğurt

Bir kedi yoğurt için can atar! Bir süt ürünü olan yoğurdu günde bir çay tabağının az bir kısmını dolduracak şekilde yemelerinde sakınca yoktur.

Yaş Mama

yaş mama

Yaş mama haftada bir kez kedinize verebileceğiniz ve onu ödüllendirebileceğiniz bir besindir. Yaş mamalar hem bir besin takviyesidir hem de kedileri sürekli kuru mama yeme zahmetinden kurtarır. Ancak bunun da fazla tüketimi kedide kilo alımını sağlamaktadır. Bu sebeple tavsiye edilmez.

Ödül Çubuğu

Yaş mamadan ve ödül mamasından farklı bir formda üretilen ödül çubukları Zararsız, yağsız ve güzel bir besin takviyesidir. Kedinin güzel bir davranışını ödüllendirmek ve onu mutlu etmek adına belirli aralıklarla verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu